Yamaha XT 600 E (2000)

Vlastník GB-XT600
Vloženo 6.7.2014
Aktualizováno 19.9.2014

jede, brzdí, bublá, málo žere, je pěkná

První dojmy - -první jízda byla hrozná(poprvé na enduru a vůbec na silnější motorce) -postupně jsem se s ní zžil a teď ji mám rád

Motorku bych doporučil pro - začínající i starší jezdce, kteří chtějí něco jednoduchého a spolehlivého na vyjížďky po okolí a občasné delší cesty.

Doplňky na motorce - nic-má nosič

-vybral jsem ji hlavně kvůli pohodlí a tak nějak je akorát k mojí postavě
(na mrňavej "kapotáži" bych si připadal srandovně)
-je to držák a na ježdění do práce je super
-není vhodná na dálnici-velký blatník a zrcátka v těch turbulencích za auty znepříjemňují dost řízení
-nejraději ji beru na klikaté okresky, kde si to fakt užiju
-povedlo se mi sehnat zachovalej kousek a zatím vše bez problémů. Stačí měnit olej a olejový filtr
-zatím jsem nenašel důvod proč bych měnil
-jezdím za 5 litrů(při mejch 120kg a téměř neustále kolem kila na tachometru jsem se spotřebou spokojen)
-po delší odstávce hůře startuje, ale žádný zásadní problém to není(2x-3x zdechne, ale pak už drží)
-celkem pohodlné sedlo(je to rovná lavice)-při akceleraci bych uvítal v sedle trochu prolis, aby se zadek lépe zapřel(ale zase o to víc si zaposiluju rukama)
-díry na silnicích žehlí parádně
-všechny díly made in Japan a od pohledu fakt bytelný
-poměrně efektivní a jednoduchá konstrukce-nic navíc, jen to co motorka potřebuje, žádná složitá poruchová elektronika
-doporučuju začátečníkům, je na ní rychlost více vnímána než na silniční "kapotáži", tak to nesvádí k rychlé jízdě, ale spíše k pohodlné 90-100.
-jednobuch snese i nižší otáčky-nejraději je mezi 4-6000
-trochu brní ruce po delší jízdě-vibrace jsou znát, ale nic zásadního
-na cestování je použitelná, ale spíše mimo dálnice-jednoduchost konstrukce jí dává spolehlivost, která se vyplatí v nehostinných oblastech-slyšel jsem o lidech, kteří na ní jeli až na Sibiř.

Tonyny
Tonyny napsal 28.09.14 v 18:20

paradni kousek 10 bodu taky koukam az se neco objevi

abbany
abbany napsal 20.09.14 v 07:40

Zdar,pekný kousek, taky mám Ečko, jen trochu dráždí myslivce

Franz77
Franz77 napsal 22.08.14 v 17:22

dobrej kus 10b

DOMINATOR
DOMINATOR napsal 09.07.14 v 14:45

Mam s xtčkama nablbnuto spoustu je to super stroj mnohem lepši než 660. At slouží!

Michalplzen
Michalplzen napsal 09.07.14 v 09:02

Dobrá volba , mám starší kousek a max. spokojenost.