renocar_unor

Honda CB 500F (2014)

Vlastník steve21
Vloženo 5.7.2014
Aktualizováno 31.5.2015

Perfektní motocykl pro začínající motorkáře za pěkný peníz.

Motorka koupena od FIRMA:Honda Pardubice (Pardubice) - Ochotný, vše bez problému

Suzuki GSF 650S Bandit: V požadované cenové relaci pouze ojetiny; obavy z ojetého motocyklu, velké hmotnosti a výkonu

První dojmy - Jedná se o můj první motocykl vůbec (a první zkušenosti s jízdou bez instruktora). Ovladatelnost je parádní (pouze při "ukládání k spánku" do garáže je znát 190 kg). Výkon motoru (35 kW) je více než dostačující. Na první dojem mi vyhoval posez, celkové uspořádání i jednoduchý vzhled motocyklu.

Motorku bych doporučil pro - Motorku bych doporučil všem začínajícím motorkářům všech věkových kategorií.

Doplňky na motorce - Zatím nemám žádné doplňky. Plánuji koupi padacích rámů, větrného štítku a nějakého zavazadla (nejspíš tankvaku).

Motorku jsem si vybral na základě přečtení několika recenzí, které vyzdvihovaly především snadnou ovladatelnost, která je důležitým parametrem pro začínající jezdce. Po krátkém rozhodování následovalo objednání předváděcí jízdy. Po ní již nebylo co řešit. Motorka mi po všech stránkách vyhovovala. Zbývalo jen vybrat barvu (červená byla vždy můj sen), domluvit termín, zaplatit zálohu, vyřešit papírování, předání a hlavně jezdit.

Po dvou dnech máme najeto cca 160 km a jízda se mi líbí čím dál víc. Motorka je nezáludná, pěkně táhne a zatáčí. Hrbolům a výmolům se vyhýbám, co nedám já, dá ona .Dokonce mě zastihl i déšť (první na motorce vůbec) a nepozoroval jsem jakoukoli změnu v chování. V tomto ohledu je naprosto super.

Vzhledem k tomu, že motorku zajíždím, snažím se ji příliš netrápit. Hodně řadím, držím otáčky kolem 3,5 - 4,5 tisíc, brzdím hodně motorem (hlavně před obcí a křižovatkami) a tak celkově jezdím hodně "na kochačku". Spotřeba se mi zatím pohybuje kolem 4,5 l / 100km. Doufám, že ji časem ještě snížím na katalogových 3,5 l / 100 km.

Se spolujezdcem ani nákladem jsem zatím vzhledem ke svým "nezkušenostem" nejel. Úložný prostor je omezen pouze na přihrádku pod sedlem spolujezdce, kde vozím nářadí, lékárnu a reflexní vestu. Nic víc by se tam snad ani nevešlo.

Na motorce jsem zatím jel pouze ve městě a po okresních silnicích. Do terénu se na ní nechystám.

Na základě skromných zkušeností bych se nebál říct, že se na ní bude (v rámci dopravních předpisů) krásně jezdit i na delší výlety ve dvou. K tomuto účelu jsem si ji ostatně pořizoval

Tak už spolu máme za sebou cca 750 km a je to super . Párkrát jsem již vyzkoušel jízdu s batůžkem a nebyl žádný problém. Ovladatelnost je i ve dvou senzační, výkon dostatečný i pro zrychlení při předjíždění (samozřejmě "v mezích zákona" ). Ovladatelnost je u této motorky natolik vynikající, že i batůžek může vysedávat v zatáčkách (i když se mu to moc nelíbí ).

Na základě dosavadních zkušeností můžu motorku vřele doporučit Omlouvám se, že sem toho už víc nenapíšu, ale ta motorka je natolik návyková, že na nic kromě ježdění už nemám čas

pp377
pp377 napsal 07.06.20 v 21:45 10b.

pelito
pelito napsal 03.04.16 v 07:49 10b.

marosH
marosH napsal 09.07.15 v 18:08

JJ potkal sem vás v Jeseníkách pěkný stroj není nad to cestovat na motorce hodně kilometrů bez nehod

wsbk
wsbk napsal 31.05.15 v 14:56 10b.

jiffa
jiffa napsal 31.08.14 v 14:08 10b.