renocar_unor

Jawa 350/639 (1990)

Vlastník johnnyamerikan
Vloženo 30.6.2014
Aktualizováno 30.6.2014

Třista padesátka rychlá a spolehlivá.

Motorka koupena od Musil Stanislav - Výborný přístup, prodávajícího. Koupeno v krkonoších ve výborném stavu. Doporučil bych takového prodejce všem.

Jawa 250/353 Kývačka: Nynějši motorka byla k mání za lepších podmínek

První dojmy - Nasedl jsem takhle v listopadu ve Velké Úpě a vyletěl do Pece pod Sněžkou , nádhera. Byl jsem nadšen, všichni přítomní komentovali můj výraz jako nadšení dítěte když dostane novou hračku. Od té doby spolu žijeme. Upravil jsem sedlo pro svou malou ženu, moc si jej neužila odešla na vždy. Zůstal jsem se svou jawičkou.

Motorku bych doporučil pro - Jak jsem již napsal v textu, tuto motorku bych doporučil začátečníkům jednak díky jízdním vlastnostem a mohou se na ní lecos naučit je to jak skládačka. Dále starším motorkářum vzhledem k ceně těchto strojů, váze a ovladatelnosti.

Rozhodl jsem se pro jawu tak trochu z nostalgie a ze zkušenosti. Měl jsem jawiček v životě již víc a vždy byli spolehlivé. Samozřejmě hrála tu svou roli i cena. Nemusím však litovat je bezproblémová všechno si na ní udělám sám, nepotřebuji diagnostiky stačí dobré uši a cit pro stroj. Jezdí perfektně a nějaká ta moucha se lehce odstraní.Vzhledem k tomu že od 634 pokročil vývoj ke kotoučové brzdě, alternátoru a karburátoru se sytičem a né vše je k lepšímu. Kotuočová brzda samozřejmě pokrok a dobrá věc, tím pádem mohu říci brzdí perfektně. Ovšem alternátor je na výrobu elektrické energie lepší než dynamo avšak v momentě kdy vás opustí baterie jste nahraní. S dynamem se do mašiny strčilo a jelo se, alternátor potřebuje trochu proudu jinak je ztracen a nenabudí se. Karburátor se sytičem je myslím k dobru stroje. Po schrnutí mohu říci že jsem si vybral dobře. A jako cestovní motorku spíš na asfalt a jen mírný terén ji mohu doporučit, hlavně začátečníkům a nám seniórúm kteří si chtěj za málo peněz užít hodně muziky.

sehhy
sehhy napsal 09.07.14 v 06:10 10b.

pěknou ji máš

Milan1963
Milan1963 napsal 01.07.14 v 10:49 10b.

justyn
justyn napsal 30.06.14 v 22:56 10b.

Super,přeji mnoho štastných km v sedle Jawky Jawču mám rád Jasných 10b