ČZ 350/472 (1987)

Vlastník Plesha
Vloženo 26.6.2014
Aktualizováno 26.6.2014

Vloženo: 02.09.2014, Uskutečněno: 02.09.2014, Zhlédnuto: 16x

Tak jsme si udělali s přítelkou výlet do Polska, abychom odhlásili čízu z polské evidence. Na úřadě v bydlišti prodejce jsem, zjistil, že jsem na špatném úřadě, a že je třeba zajet do vedlejšího města. Na okresním úřadě byla malá fronta a po chvíli jsem byl na řadě. Ale když jsem přišel k okénku a začal naučenýma polskými frázemi vysvětlovat co chci, paní za přepážkou s nechápavým úsměvem chvíli sledovala mé komunikační schopnosti a pak mi řekla, že když počkám půl hodiny, tak pro mě dojde někdo jiný. Asi po 40 minutách mě zavolala ať se dostavím k jinému okénku a tam byla další paní. Opět jsem řekl svých 5 polských vět (že chci odhlásit na sebe čízu z důvodu prodeje) a paní číslo 2 řekla, že to nejde. Úplně se mi zatmělo před očima. Hned jsem začal v papírech hledat plnou moc od prodejce a mávat jí s ní před obličejem. Paní řekla něco, z čehož jsem vyrozuměl, že to tedy půjde. Už jsem si říkal, že je vyhráno, když vtom mi oznámila, že k tomu musí být i čestné prohlášení, které bych mohl napsat i já, kdybych uměl polsky. Opět mě málem chytal infarkt. Paní úřednice byla ovšem přemýšlivá a schopná a tak se mě zeptala, na číslo prodávajícího, zavolala mu, poslala mě na kasu zaplatit nějaké ty zloté za odhlášení a pak už mi dala papír, že je to odhlášení. Nevím sice jak to udělala, ale bylo super, že jsem nemusel jezdit navícekrát do Polska. Teď už jen zajet na technickou a pak to doma přihlásit.

• Konečně na značkách

Byl to sice porod ale konečně po všech těch týdnech mám čízu legálně na papírech. Dneska jsem se sice nestihnul projet ale zítra to určitě výjde.. Už se těším :) Ještě doplním co mi napsali do techničáku :D Vibrace ř

Typ: Reportáž
    Vloženo: 06.11.2014