Simson S 51 Enduro (1989)

Vlastník Ree_gie
Vloženo 24.6.2014
Aktualizováno 21.7.2014

Je to stroj který mě dal hodně do začatku.Mám už ho tři roky a naučil mě prakticky jak jezdit a chovat se v provozu na motorce a nejenom to.Naučil jsem se i hodně ohledně spravování mechanický věcí.Stravil jsem nad ním hodiny :).

Jawa 50/23 Mustang: Simson byl modernejší,lepší,rychejš a působyl už jako vetší stroj :).

První dojmy - Byl jsem pro něho před třema rokama do Buchlovic kousek od hradu Buchlov na moravě.Sedl jsem na ní,projel jsem se a jako uplně začinající nováček na moto jsem z toho měl parádní pocit is těch mizerných brzd a bludících světel.Hlavně,že mám nějakou motorku,a né jen tak ledajakého fichtla,na kterém jsem poprvé vyjel do polních ulic,když jsem se učil.Po měsících ježdění ale už to nadšení nějak opadlo, protože to nebylo tak silné jak jsem si myslel že bude a jezdil jsem s kamaradama co už měli 125cky.Prostě malý motocykl se 2.72 KW nebyla žadná raketa,ale byl jsem rád že jí mám a že mě doveze tam kam potřebuju.

Motorku bych doporučil pro - pro začinající motorkaře nevjhodnější volba,ti co nechcou nějaký skurt s automatem,pro lidi co se chcou dostavit do prace co nejlevněji a nechcou jezdit na kole.

Doplňky na motorce - boční stojan,po domacku udělaný ladak,popruh na nosič,chromové rafky

Tenhle stroj jsem si vybral,protože byla ta,prý kdysi vyhlášená nejlepší stará padesátka ze všech a já se toho chytl.Všichni mi tenkrát říkali,že ten,kdo měl Simála,tak ten byl největší "King" a lidi se mu klaněli.Dneska už tomu zdaleka tak není,konkurence už je jinde,je na něj spíše pohlíženo jako na fichtla,kteří kdysi soudruzi s DDR ve východním Německu vynalezli a vyrobili,ale starší generace má k němu i do ted' úctu a ví jak se k němu chovat.Připadal mi jako nejvhodnější varianta první motorky, vzhledem k finančním pořizovací nákladům a i docela levným dostupných náhradních dílů.Já,jakož to student na střední,tehdy moc peněz neměl a nemohl jsem si tedy moc dovolovat,takže jasná volba do náctiletého života :D.
Mám na něm najetých už něco přes 7 tis. km za 3 roky parádních horkých dnů.Byl jsem sním už aj na větších motosrazech tady na Zlínsku.Stála se moji srdcovkou.ALE...ale,natrápila mě taky dost.Mám už nad ní odsezených pěkných pár hodin na garáži,kvůli mizerné elektroinstalaci :D (kde soudruzi s NDR udělali chybu).Mizerná 6 Voltová elektrika si vyžádala svoje.Málo svítí světla tak,že jsem kolikrát když jsem jel po tmě někam,tak jsem neviděl ani na 20 m. Bohužel střídaví proud ze stejnosměrným nebyla moc zrovna super myšlenka.S žárovkama jsem problémy neměl,moc nepraskali a to na simsonu vibrace udělají svoje,ale na tohle jsem měl prostě asi štěstí :).Co se tyče spínací skřínky (toho nesmyslného šneka)tak když byla dobře zapojena,tak nebyl problém.Horší je staří drátu,ale tak to se dá očekávat když kupujete starou motorku.Brzdy,jak už jsem psal tak nic moc,zadní lepší jak přední a to tak být určitě nemá,tož buben no :D není to žádný kotouč.Ale zase na opačnou stranu ovladatelnost byla parádní při její malé hmotnosti.Se spolujezdcem se moc jezdit nedalo,no hodně záleží na vaze spolujezdce :D. Spotřeba pro Simsona je veliké plus,protože žere 2,5 litrů na 100 což je jedna báseň. Jezdí se za hubičku :´).Mám v planu s ní ted'ka přes léto hodně cestovat,takže uvídime,jak to dopadne :).

DOMINATOR
DOMINATOR napsal 27.06.14 v 10:08 10b.

Jasně že za 10b už jen za ten pristup pěkně od zacatku si projit všemi kubaturami nic neuteče a spravovat si motorku sam co to jde, jen tak se vše naučis včetně ježděni a nebude po tobě dubový křižek u silnice tak hodně štastnych km!!