BMW F 650 (1997)

Vlastník Shredded
Vloženo 17.6.2014
Aktualizováno 27.10.2015

Sedmnáctiletá krasavice, která na svůj věk opravdu nevypadá :)

Motorka koupena od Soukromníka - Měl jsem z toho strach, ale nakonec úplně super :) Přístup velmi dobrý, užitečné rady předány, stav velmi dobrý a celkově na jedničku

První dojmy - První dojmy ? Kua, to je velká motorka ! Oproti simsonovi, kterého jsem sedlal předtím byla fakt monstrozní. Poté co jsem trošku vstřebal velikost motorky, jsem prošmejdil každý kousek, projel se, sesedl a došel jsem k závěru, že musí být moje :)

Motorku bych doporučil pro - Pro nenáročné cestovatele, začátečníky, lidi střední postavy až vyšší.( já mám 190cm) a citím se na ní fajn. Ale neokouzli každého, protože ten kruháč opravdu jako 4válec na tu 5-6 nezvládne :D

Doplňky na motorce - Padací rámy Grave, zadní držáky tašek, plotna Givi s kufrem, kryty řidítek (blastry od acerbisu), hrazda na řidítkách, krycí mřížka předního světla, krycí mříž chladiče, krycí plech motoru, krycí plech řetězu, vyhřívané hefty, držák na mobil, zvýšené plexi s nástavcem, 12 V zásuvka, časem ještě pár věcí mám v plánu :)

Proč jsem si jí vybral ?

No abych řekl pravdu, když jsem dělal papíry tak jsem toužil po Yamaze Fazer 600 v tý době je to šlo ještě stáhnout a dali se sehnat s 25kW. Po papírech jsem si sehnal simsona S50 enduro, kterého jsme dali do kupy a jezdil jsem sním všude(jak silnice, tak terén), po roce ježdění jsem usoudil, že by to chtělo něco s čím pojedu dál než jen kolem komína a začal jsem hledat, samozřejmě v třídě tak aby to zvládlo jak silnici tak terén. Na výběr toho bylo celkem dost, ale samozřejmě to co se mi líbilo nejvíc bylo BMW GS 650 (krásná moto), ale tam už člověk nechá hodně chechtáků, dále by muselo být stažený, no prostě moc negativ, ale neznamená to, že jednou si jí nekoupím. :D Varadero je taky fajn, ale vzhled nic moc, cenově přijatelné. A potom jsem narazil na menší skupinku BMW F650. Do té doby pro mě neznámý stroj. Cenově přijatelný, krásný vzhled (v té době nadčasový desing),většinou zachovalé kousky, recenze pěkné, ale hlavně Rotax od BMW o kterém se tvrdí že vás přežije :) Vybíral jsem asi z devíti kusů, odepsal jsem na 5 inzerátů, ozvali se mi tři. Jeden absolutně nevěděl nic o té motorce, prý jí koupil ale pak nejezdil z důvodu časové tísně, druhý mi napsal že momentálně nemá čas a že se ozve a s třetím jsme si plácli a přijedu se podívat :)

Zkušenost

Otáčky se musí pohybovat nad 3tis jinak vám nakope zadek ( jednoválec ), od tří tisíc bouchnou saze a jede jako utržená ze řetězu. Velmi dobře ovladatelná, relativně lehká, prakticky bezporuchová moto. Vlastním jí myslím že od dubna 2014 a už spolu máme nalítáno přes 3,5 tisíce kilometrů bez závad (až na palivový kohout, kdy zlobila rezerva- nicméně opraveno). Už jsme spolu zvládli německé Orlí hnízdo a taky bez problému (cca. 400km tam v jednom zátahu a zpět) .Ještě komfortní rychlost je do těch 120km/h, převodovka na můj vkus by mohla mít trochu delší převody a určitě by se tam ještě hodila šestka. Ale jinak naprostá spokojenost. Nemá moc ráda město, je vodou chlazená a když se někde stojí dost rychle se ohřívá (naštěstí ventilátor vždy sepne a zatím zvládá)

Hodnocení

Brzdy velmi dobré, odpružení slušné ( výhodou je stavitelná tvrdost podvozku pomocí manuálního kolečka) , přijde mi že moc nesvítí ( vyřeší časem přídavné světla), zvuk krásný, jízdní vlastnosti se mi taky líbí. Jediné co bych vytknul, že si hlídám ty otáčky protože je fakt nepřijemné, když na kruháči máte pocit že ho přeskočíte :) Spotřeba okolo 5l na 100km taky potěší při 17,5 l nádrži, ale mohla by být větší)

Kam sní

Na cestování po silnici - úžasné,super ; cestování po dálnici - nic moc, lehký terén - celkem mravná záleží na pneu, těžký terén určitě ne, protože 200kg je hodně, město - opravdu ne (ale dá se to) -> do města patří skútr.

Dá se smoto cestovat ?

Ano, do 120 km/h je to gauč na dvou kolech :) Tankování cca. každých 200--250 km. nabalit se na ní dá taky spoustu věcí :) Ve dvou jsem zatím jel cca. 2 km bez jakéhokoliv štelování dofukování a jiných úprav a dalo se to.

EDIT po roce (05/2015) : Tak už tu zase šmejdím a říkal jsem si, že bych se mohl usmpolit ještě pár řádků po tom roce. no nalítali jsme spolu asi 15xxx km a musím říct, že nadšení stále pokračuje. Za ten rok přibyla přídavná světla. Samozřejmě homemade, ale jako originál :D A pocity prostě úžasné, získlala si mě na plné čáře a už je člen rodiny. Je to poslušná motorka, celkem předvídatelná, splnňující moje očekávání, stím, že když se rozhodnu, že jedu tak opravdu jedu dokud nedojde palivo :D Nemusím se bát, že po 500km mě bude bolet zadek ))

3neczak
3neczak napsal 29.10.15 v 09:23 10b.

Moje krevní skupina. Samozřejmě 10 b.

Miruss
Miruss napsal 28.05.15 v 22:37 10b.

První F-ko 650 co se mi na první pohled líbí. Přitom stačí pár doplňků a je z toho krasavice

Pavel1971
Pavel1971 napsal 10.05.15 v 12:36 10b.

Tahle fakt nejde přehlédnout Já myslím , že budíš pozornost kde se ukážeš co?
10b

MONIKA2
MONIKA2 napsal 18.03.15 v 19:01 10b.

krasavice, tak at ti slouží

hejcpetr
hejcpetr napsal 22.06.14 v 11:18 10b.