Yamaha YZF-R1 (2008)

Vlastník tpower
Vloženo 8.6.2014
Aktualizováno 10.11.2015

Yamaha YZF-R1 2008, K&N, otevřené výfuky Creptus, přeprogramovaná řídící jednotka

Yamaha YZF-R6: Protoze bych asi nakonec menil za R1 a rozhodnuti ji preskocit nelituji :)

První dojmy - Po 14ti letech po bouracce kdy mne srazilo auto znovu zacinam. Prvni dojmy super, po trech dnech uz mam trochu osvojeno ale jeste mne ceka dlouha cesta ke kompletnimu seznameni se s touto masinou, ktera mi uz na prvni pohled i sed padla a nemam zatim jedinou vytku :)

Motorku bych doporučil pro - Na to nejsem uplne nejvhodnejsi soudce abych napsal pro koho je a nebo neni vhodna ;)

Doplňky na motorce - K&N, otevřené výfuky Creptus,přeprogramovaná řídící jednotka

11.6.2014
Zatim dela jen radost, ucime se spolu zatacky, rovinky a mirne zatacky nam jdou a pravda ze pri vyssich rychlostech se citi bajecne a ovladatelnost stoupa (ja si na to ale musim nejdrive zvyknout) a ten ZVUK! Zatim jsem tocil cca 9500 (na vic se zatim necitim) ale to je fakt nadhera Moje normalni prujezdni cestovni rychlost se pomalu zveda tak ze uz nejsem brzda provozu ani mimo mesto ... Mame spolu najeto cca 270km a opravdu mne bavi cim dal vic :) Stale mam v pameti i v trenyrkach jedno slovo - RESPEKT! Dnes jsem zkusil i ostrejsi brzdeni z vyssi rychlosti (momentalne je pro mne vyssi rychlost cca 140km/h) a nemam jedinou vytku k brzdam, davkovani super a krasne posloucha (na aute mam zavodni brzdy a jezdim s nim okruhy, takze nesrovnavam se serii na aute).

15.6.2014
Dnes jsem mel pri jizde usmev od ucha k uchu, pri vyssich rychlostech nadhera jak jde do zatacek a uz jsme se hodne szili a prujezdy zatackami jsou lepsi a lepsi :) Uz jsem fakt prisel na to ze do mesta to neni a tahle motorka proste zboznuje rychlejsi prujezdy zatackami a zadne loudani ... vetraky chlazeni se mi uz nespinaji a teplota neleze do nesmyslnych cisel jako pri prvnich dnech a takova minimalni cestovni rychlost je cca 80-90 - zacinam si na tu rychlost zvykat a v aute mi ted i pri 200 prijde ze se plazim :)

16.6.2014
Dnes jsem zkousel ruzne prujezdy zatackami, kazdopadne mne uz motorka posloucha a uz jen bojuju s pudem sebezachovy abych trochu vic klopil a jel rychleji, pracuju na tom.

Zatim mam ty nejlepsi pocity a uz i moje klasicka denni trasa byla dnes kratka a protahl jsem si ji protoze az na konci jsem se teprve citil ze jsme se poradne seznamili :) Zatacky jedu rychleji - tesim se na zatacky a hlavne rychle zatacky, zde je motorka naprosto kouzelna s jakou ladnosti posloucha a jde do nich.

Kazdopadne strach a opetovny zacatek po tak dlouhe dobe dela sve, ale sam v sobe citim pokroky a posouvani te hranice pudu sebezachovy ktery brani vyuziti potencialu motorky :) Uz vim jedno - tahle masina nema rada mesto a pomale zatacky ;)

17.6.2014
Dnes jen kratka projizdka, ale dari se krotit pud sebezachovy a misto na brzdu pracovat s plynem nebo pridat a jde to krasne. Jezdit, jezdit, jezdit a osvojovat ... Kazdopadne se konecne po tech par dnech necitim trapne jako brzda provozu :)

Otrkanym to asi prijde jako sra..a, ale podobny text pomohl mne pri druhem zacatku, takze doufam ze to nekomu taky pomuze dodat sebevedomi pri zacatcich :) Kazdy jsme nejak zacinal a ja v roce 1997 na skutru Simson SR51 (nebo jak to bylo) a pak Jawasaki 350 639 s kotoucovou brzdou vpredu a leteckym karbcem BING 56 na ktere jsem mel bohuzel tu osudovou nehodu ...

rok 2015 všeobecně
Rok 2015 shrnu jen v kostce ... letos jsem byl u Sršně, moc jsem se těšil, protože po loňském kousnutí zadní pneu ve 180km/h jsem byl naprosto neschopný normální jízdy ... tam jsme zjistili že mám prostě blok a hlavně v háji přední pneu, že by to chtělo vyměnit stroj a pár dalších věcí ... no každopádně už se nebojím na vodě a celkově jsem za kurz moc rád a už mám koupený zase individuál na rok 2016 :) Stroj jsem samozřejmě nevyměnil, ale přikoupil další a nechám si je obě :)

Letos jsem najel jen pár tisíc, protože jsem koupil Kawasaki 1400 GTR, se kterou jsem zatím najel 2700 km ale pomohla mi zase v posunu dál a velmi rád je střídám :)

Máme za sebou 40 tis. km servisní prohlídku a těšíme se na příští sezónu :) Přes zimu se bude ukazovat u nás v přijímací kanceláři :)

Ondrasek2607
Ondrasek2607 napsal 10.11.15 v 11:10 10b.

Klobouk dolů chlape, hodně kilometrů bez nehod!

Kuboos
Kuboos napsal 24.01.15 v 12:35 10b.

Marketka_rebel
Marketka_rebel napsal 11.08.14 v 20:07 10b.

Gratulace k tomu, že ses vrátil zpět k jedné stopě ať ti slouží, vypadá krásně

aikon1
aikon1 napsal 02.07.14 v 19:27

Nej. model, nej. barva

clay01
clay01 napsal 17.06.14 v 08:26 10b.

podřadím, klidně na jedničku a auta skáčou do příkopu Zvuk dokáže produkovat úžasný...
Užívej, ale opatrně!