Yamaha XJR 1200 (1997)

Vlastník spulda13
Vloženo 5.6.2014
Aktualizováno 18.3.2017

Krásná,klasická motorka v původním stavu s původním lakem od prvního majitele z Francie.

Motorka koupena od FIRMA:Milan Stuparič - MotoShop Tábor (T - Perfektní-poctivý přístup bez skrývání much.Kéž by to tak všude.

Suzuki GSF 1200 Bandit: Velmi dobrá motorka ale XJR je srdcovka.
Yamaha TDM 850: Stály s XJR v shopu vedle sebe,TDM měla kufry Krauser,takže jednoznačně praktičtější ale srdce nakonec vyhrálo.

První dojmy - První dojmy,no po 20 letech jsem sednul na 100koňovou motorku a vyrazil sem z Tábora do Plzně.Chvilku jsme se oťukávaly ale všechno je tam,kde to má být,takže po pár kilometrech jsem se rozspomněl a pak už jsme byli jako jedno tělo.Hlavní první dojmy jsou brutální zátah na jakýkoliv kvalt a na tak mohutnou motorku velmi dobrá ovladatelnost.

Motorku bych doporučil pro - Pro kohokoliv,komu se líbí.Nedávno sem to čet v jednom testu,že tahle motorka je hlavně o emocích.Prostě velká romantika pro velký kluky. A že mně někdo předjel ? Ať si jede,až se potkáme v zahradní kavárně,tak si jeho 180ti koňový kapotovaný obludy nikdo ani nevšimne. Všichni totiž budou zírat jen na mojí klasicky krásnou XJR :-)

Doplňky na motorce - Motorka je v původním stavu včetně laku (nenapadená kutilem nebo nedejbože tunerem),jediné co budu měnit jsou řidítka,jsem velkej chlap a potřebuju širší.
Na to ale dojde až přes zimu,teď věnuju každou volnou vteřinu ježdění.

Tahle motorka se mi hrozně líbila od chvíle,kdy jsem ji prvně viděl v nějakém časopisu.Vyrábí se téměř beze změn 19 let,před 20 lety byla krásná a za 20 let bude krásná pořád (na rozdíl od různých designových kreací poslední doby),prostě nesmrtelná klasika.
Odjel jsem zatím jen pár km ale padla mi do ruky,jediná potíž byly rozbolavělá třísla,prostě nejsem zvyklej mít nohy od sebe
Ale napodruhé už jsem byl v pohodě,byl to opravdu jen nezvyk.
Až něco najedu,určitě budu pokračovat.

Mňojo
Mňojo napsal 18.03.17 v 13:43 10b.

hezká , velká , nezkurvená , deset jasnejch

-HARYS-
-HARYS- napsal 31.07.15 v 09:51 10b.

Velice pěkný a zachovalý kousek !!! Ať Ti to jezdí !!!

464646
464646 napsal 13.11.14 v 14:23

Co se dá dodat, k této retro motorce.Vše už bylo řečeno tím, že je tu .Přeji hodně pohodových km.Tak at se kola kroutí dál .10b.

lacerta82
lacerta82 napsal 14.06.14 v 07:40 10b.

krásná lokomotiva ...mnoho úžasných kilometrů v sedle

ProstěMoris
ProstěMoris napsal 12.06.14 v 21:31

super mašina naháči prostě mají své kouzlo