Cagiva Roadster 200 (1996)

Vlastník Bert-Jawatesty
Vloženo 5.6.2014
Aktualizováno 6.8.2019

Motorka koupená v Itálii speciálně pro moji manželku, jinou jsem pro ni nechtěl. Motocykl vyrobený ve Strakonicích s originálním českým motorem.

Motorka koupena od dovoz IT - -

První dojmy - Myslím, že dokonalá motorka pro ženskou, lehká, dobře ovladatelná, nízká. Líbí se mi zátah motoru, je pružný, nevyžaduje časté řazení, které je ovšem přesné, bez záludností. Výborná je ergonomie stroje, pohodlné sedlo. Elekrické starování zjednodušuje obsluhu, naopak sytič je skovaný na karburátoru a za jízdy se hůže vypíná. Celkově jsem z motocyklu nadšený.

Motorku bych doporučil pro - pro holky a pohodové jezdce

Doplňky na motorce - Stroj se po tvarové stránce snažím udržet v origináním stavu, chystám se jen na nějaké zavazadlo na nosič, nejspíče koženou brašnu. Originální zrcátka jsou opravdu nevzhledná, použil jsem kulatá chromovaná zrcátka Kawasaki od Louise.

Vlastně jsem ani jiný stroj nezvažoval, je to poslední motocykl vyráběný ve Strakonicích a jako patriot českých motocyklů jsem ho prostě musel mít.

Zatím jsem provedl základní údržbu, výměnu provozních kapalin a seřízení, nechal motocykl nově nalakovat černou matnou barvou (na přání manželky), rezavý výfuk jsem dal nastříkat ohnivzdorným komaxitem, na výfukové koleno a další díly přišel zinek. Nový výfuk mám v zásobě, ale na začátek nechávám tento kompromisní.

Na zimu si nechávám rozsáhlejší údržbu, především povrchovou úpravu motoru.

Niky
Niky napsal 02.08.16 v 18:25 10b.

Vítej v rodině sedlající Roadstery

Franky
Franky napsal 08.02.16 v 10:09 9b.

Škoda, že nikdo tehdy soudně nenapadl Taliány uměle vytvořený druh společného podniku a následnou kapitalizaci dluhu navýšením emise akcií = čímž poškodili ČR a de facto cíleně ukradli majoritu ve svůj prospěch. Pak nastalo definitivní vyrabování ČZM (investic státu, zásob hliníku, ale také půjčky ECU na investiční podporu východního projektu).

ejv.
ejv. napsal 17.07.14 v 16:00 10b.

Pěkná mašinka a vzácná, ať dělá jen radost

Milan1963
Milan1963 napsal 06.06.14 v 17:52 10b.

Samozřejmě 10 bodů, tato poslední ČZ si je zaslouží. Zaujalo mně, že jsi ji dovezl z Itálie. Sám jsem ji chtěl také, ale ceny u nás jsou neúměrné.