Suzuki GSF 1200S Bandit (2006)

Vlastník Ace84
Vloženo 1.6.2014
Aktualizováno 24.3.2017

Krásný cesťák co umí zazlobit když na to přijde.

První dojmy - První dojmy po přesednutí z jednobuchu: síla, síla, síla, příjemně dávkovatelná síla, neutuchající síla, kus poctivého železa. Člověk se snaží vyhnout klišé v podobě slova lokomotiva, ale lokomotiva!! :))

Motorku bych doporučil pro - Pro jezdce, kteří chtějí motorku na cestování, co umí i pěkně vystřelit pokud je třeba.

Doplňky na motorce - Při koupi měla motorka vyhřívané hefty, MRA plexi, automatické mazání řetězu (které stejně nehodlám využívat), 12V zásuvku, klín pod motorem a z továrny ještě ABS.

Hledal jsem moto, které mi bude sedět svojí velikostí, moto, které nebude mít problém polykat hodně cestovatelských kilometrů, moto, které nebude mít problém při plném naložení kufrů a při cestování se spolujezdcem. Objevil jsem Bandita 1200 , který se mně ve verzi S moc líbí, hlavně po faceliftu od roku 2006 nahoru. Velmi příjemným zjištěním bylo to, že varianta s velkým motorem se prodává skoro za stejné peníze jako šestka. Nejsem milovník přehnaně vysokých rychlostí, ale chtěl jsem motorku, které nedochází dech při plném zatížení a hlavně takovou, kterou nemusím točit až do bězvědomí. Nakonec jsem koupil motorku, která má ze sebou drobnou nehodu, nicméně vše bylo opraveno a nevidím v tom žádný problém. Dle předchozího majitele byl tento bandit bourán na předek. Naštěstí se spíš měnilo než opravovalo a po nehodě není ani památky. Teda až na svody a výfuk. Svody jsou rovnané a brzo budu muset řešit výměnu. Koncovka výfuku vypadá jakoby na ní trénoval bubeník junior - domlácená ze všech stran. Navíc nulový zvuk. Další investice jsou zkrátka jasné. :)

Co se zkušeností týče - mám za sebou prvních cca 700 - 800 km. Takže žádné zkušenosti víceméně nemám. Motorka mi padla do rukou. Nějaké extra kilogramy oproti Tenérce necítím. Spíš se mi motorka ovládá lépe. Z počátku jsem při každém usednutí za řídítka cítil obrovský respekt, ale čím víc na ní sedím, tím vím poznávám, že jde spíš o silného dobráka, který jede tolik, kolik se mu naloží. Žádné náhlé změny výkonu, vše krásně lineárně.

Velké téma před koupí byla spotřeba. Bylo mi řečeno spousty příběhů o spotřebě okolo 8 litrů při klidné jízdě. Zatím jezdím za 6,4 l/100 km. Takže spokojenost.

Hanys22
Hanys22 napsal 11.06.14 v 19:24 10b.

Hezky...