ČZ 125 (1949)

Vlastník Hedwik
Vloženo 1.6.2014
Aktualizováno 7.10.2016

Zlatý český ručičky, parádní motocykly na které se nesmí zapomenout.

První dojmy - První dojmy byly neskutečné, když jsem poprvé uslyšel bublající, prskající motor. Motorka na mě působila jako by na mě mluvila sama historie a léta technických zkušeností.

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny fandy značky. Pro ty co ještě nemají a nebo už právě mají šedivé vlasy :)

Doplňky na motorce - Cestářská kožená, hněná brašna, klakson na řidítka

Původně jsem si chtěl pořídit autoveterána, ale jak jsem zjistil, bohužel nebo snad bohudík, má garáž není nafukovací a tak jsem zasedl ke knížkám a internetu a začal hledat, česká výroba byla pro mě prioritou. Tím jsem se seznámil s mou motorkou "Tačudem" ČZ 125 T.

Při koupi mi pán majitel tvrdil, že motorka je v původním stavu s patinou a že by ji nechal být, vyvarovat se renovaci. Jak jsem však zjisti, původní rozhodně nebyla, spíše, svař, nalakuj a nech být...já jsem se však pro motorku i tak rozhodl a už jsem ji vezl do garáže. První svezení bylo fantastické. Na motorce sice vylezly mouchy, tedy spíše masařky v podobně vypadávající rychlosti, špatné elektriky. Na motocyklu chyběl štítek, číslo motoru a hodně věcí bylo na Zetku dodáno technikou, co dům dá a tak mě čekala velmi investigativní práce, která mě postupně začala pohlcovat a bavit. Zvolil jsem celkovou renovaci. Je však pravda, že jsem také byl ve stadiu, kdy jsem se rozhodoval shodit motorku ze skály, ale to spíše bylo vinou lidi hajzlíků, které se vás snaží vočůrat, bohužel jsem i já měl tu čest. Kolem mě však také byli lidé, kteří drželi pěsti a fandili, takže moc díky.

Motorka je nyní ve finálním tažením, když již jezdí a čekají ji poslední úpravy. Miluji ten její zvuk, vůni. Neskutečná krása! Nejraději bych zvolal "vraťte nám čízu..." :)

10/2014: Tačud je již pod svoji zimní plachetkou, v teple garáže a čeká na jarní vyvezení a testaci. Co nás ještě čeká? Trocha hraní na zimní večery. Rád bych vyměnil pvc elektro-instalaci a nahradil ji opletenými kabely hnědé barvy. Ještě než jsem 125 T zazimoval, stačil jsem se project kolem města a kolik nádherného kouře a puchu udělala, to byste něvěřili :)

10/2016: Zetka je pěkně v teple mé garáže a řekl bych, že se ji tam líbí :) na jaře jsme zvládli testaci, ale díky nedostatku času jsem na Tačůdovi skoro nic nepojezdil, tedy snad příští rok.

Cháris
Cháris napsal 14.11.17 v 13:11

Dobrý den prosím nemá někdo foto ze spodu motorky v jaké poloze je držák lanka od spojky.Nějak nemohu doladit spojku po nandání motoru
Díky za info já si to nafotil abych to pak dal tak jak to bylo ale foto nic moc.

Cháris
Cháris napsal 02.10.15 v 01:59 9b.

9B0017
9B0017 napsal 10.03.15 v 12:09

ahoj,
vidím, že máš podobnou záležistost jako já, jen už jsi s ní hotov, rád se podělím o zkušenosti
Aleš

crazy350
crazy350 napsal 13.12.14 v 18:50

Taky pěkná dávám 10 a ať slouží

Hedwik
Hedwik napsal 25.06.14 v 18:41

Ještě jednou díky za Tačuda, snažím se :) Sice se vyskytl problém s pravou stupačkou díky špatnému závitu, ale snad se do 14 dnů vše vyřeší. Zdravíme!