Honda XL 600V Transalp (1990)

Vlastník DDAVSON
Vloženo 27.5.2014
Aktualizováno 5.5.2016

Nestárnoucí klasika, jak jsem jí uviděl nebylo co řešit. Moje první enduro. Po skútru Suzuki Burgman 650 a Yamaze virago 535 a 750.

Motorka koupena od FIRMA:Vít Danaj - motobazar (Rakovník I) - Dobré jednání, vše bez problému.

První dojmy - Zatím najeto jen 30 km, ale velká spokojenost. Někdo možná bude namítat, proč si ten blázen koupil tak starej stroj :-D. Je to jednoduché, byla to láska na první pohled. Jednoduchost a nenáročnost. Ze choppera jsem přešel na enduro, protože mi už nebavilo neustále leštit chromy. Hlavně v letošní sezoně, kdy jsem po 3 výletech 3x zmoknul a pak vždy hodinu leštil došlo ke zvratu :-D, pořídil jsem enduro. Ne, že bych ho nechtěl umývat, ale údržba tohoto rázu bude méně náročná.

Motorku bych doporučil pro - Motorka dobrá pro cestování a pro lidi, kteří se občas kouknou i mimo silnici a nehrajou si na závodníky.

Doplňky na motorce - Padací rám, kufry 3x, upravené sedlo.

Motorku jsem vybral na cestování. Hodně pomohlo i hodnocení ostatních motorkářů, kteří tento stroj sedlají. Další dopíšu, až bude více zkušeností. :) Stejně tak přidám i další foto. Tahle barevná kombinace mi prostě pohltila. Do provozu byla motorka dána až v roce 1994 v Itálii, možná proto je ve slušném stavu ještě dnes. Vždy jsem měl z těchto motorek respekt, protože jsem jak ustřelený kecky ( 170 cm ) a tak jsem se do toho nehrnul, ale teď jsem rád, že jsem si jí konečně pořídil.
1.6.2014 první kilometry
Tak první menší projížďka celkem 110 km převážně po okreskách a velká spokojenost. Jediné co budu řešit je zvednutí řídítek asi tak o 2 až 3 cm. Jinak musím ocenit pohodlí i zvuk motorky. Na starší dámu si počíná obratně a bez problému, minulí majitel se o ni určitě dobře staral, protože jsem zatím nepřišel na žádný problém. Příští vyjížďku konečně udělám další fotky.
I když jedna by tu byla, kolega František mi to otestoval.

5.6.2014 malej výlet po okolí
Dneska po práci malá projížďka s batůžkem cca 70 km. Hondička jede parádně i ve dvou. Každou další jízdu si fakt užívám víc a víc. Konečně pořízené nějaké fotky do fotogalerie. Těšíme se na víkend na delší cestu, kam ? No to nevíme, ale to je jedno kam nás cesta dovede, všude je pěkně ne ?
7.6.2014 výlet Jižní Čechy
Start z Kladna dopoledne v 9.30 hod. Ano tak to bylo naplánováno, ale hned po zasunutí klíčku do zapalování malé překvapení. Baterka vypovídala službu. Asi na třetí pokus se povedlo a Hondička naskočila. Nechal jsem jí ohřát a rozhodl se, že si výlet nenechám zkazit. V 10.00 hod. jsme se vydali na cestu směr Praha po dálnici přes Radotínský most do tunelu, kde nás čekala malá zácpa protože se v tunelu na Brno dělala údržba. Asi kilometrovou kolonu jsme úspěšně projeli středem a za tunelem odbočili na Příbram. První zastávka byla na odpočívadle na cukráku. Začínalo být horko a tak malé občerstvení a chvilka napětí jestli naskočí Hondička, povedlo se a jelo se dál.
Za Příbramí odbočka na Blatnou a pěkné kochání po krásné přírodě a malebných vískách asi tak celkem 80 km. Zastávka v Myšově na oběd ( doporučuji ) ty porce jsme nemohli ani dojíst. Na zpáteční cestě jsme projeli Příbram a natankovali. Spotřeba ve dvou 4,5 litru na 100 km. Takže spokojenost. Dodám jen, že jsme jeli maximálně 120 km/h a to jen občas na dálnici. Jinak kochačka 70 - 80 km /h.
Cesta zpět byla Příbram směr Beroun a na Kladno jsme přijeli v 18.00 hod. Celkem ujeto 330 km. Baterka vydržela celí den a dneska už je v Hondičce zcela nová, protože v pondělí už ani nehlesla. Ještě z Berouna směrem na Nižbor nás zdravil kolega s Transalpem takže dodatečně ještě jednou ahoj kolego. Tak zatím vše a zese někdy na cestách AHOJ.
14.6.2014 Drobné úpravy
Oprava zadní brzdy, nové rukojeti, zvednutá řídítka o 1 cm, sice málo, ale teď je to teprve pohoda, nová baterie a oprava zrcátek, konečně jsou obě stejná. Už zbývá jen hlavní stojan, chránič hrazdičky a tankpad a budu spokojen.

Junior88
Junior88 napsal 08.06.16 v 18:31 10b.

Parádní stařeček
Tu svou bych za nic nevyměnil Až našetřím na Afriku, tak si ji stejně nechám
Ať ještě dlouho jezdí

Ilinoa
Ilinoa napsal 04.09.14 v 20:39 10b.

Co dodat, prostě perfektní výběr motorky Přeju spoustu šťastně najetých kilometrů, á propos chci také zlaté ráfky

Dex_CZ
Dex_CZ napsal 15.06.14 v 21:12 10b.

Parádní motorka, moc pěkná barva. Ať slouží stejně jako mě

Milan1963
Milan1963 napsal 09.06.14 v 20:29 10b.

Pěkná a osvědčená motorka ! At' dobře slouží!

Árin83
Árin83 napsal 06.06.14 v 11:11