Yamaha XT 125X (2008)

Vlastník HonzaSzabo
Vloženo 26.5.2014
Aktualizováno 17.9.2014

XTčko je velmi lehká, dobře ovladatelná, pohodlná a hezká motárdová motorka.

První dojmy - Když jsem se na XTčku poprvé projel překvapilo mě jak hezky táhne od spodu a jak je krásně ovladatelná.

Zakoupena dne 12.5 a dnes 26.5 mám najeto 720km.

Jede se na ní parádně, táhne hezky od spoda a je krásně ovladatelná. Chybí mi trošku výkon třeba při předjíždění, ale je to 4-taktní dváca takže se nedá čekat žádnej zázrak. Motor krásně táhne cca do 85 km/h pak už trošku ztráci ale i tak se dá jet krásných 110 km/h. Není to asi nejrychlejší motorka ve své kategorii ale já bych jí neměnil. Brzdný účinek hlavně přední brzdy je velmi dobrý a dost mě překvapilo, že tak dobře brzdí. Podvozek krásně tlumí nerovnosti takže přes retardér se nemusí ani nějak zvlášť zpomalovat. Jediné co mi chybí je úložný prostor (není kam dát lékárničku) a na nářadí je malej shovanej šuplíček u motoru za předním kolem. Spotřeba je velice pěkná jezdím za 2,5 až 3,5 l na 100km. Takže se dá říct co koruna to jeden kilometr. Překvapila mě jízda se spolujezdcem, která je velmi příjemná..

Motorka se díky silničním pneumatikám cítí nejlépe v zátáčkách a na okresních cestách a nemá cenu jí trápit po dlouhých rovinkách. Měl sem možnost jet i po polní cestě ale na polňačky je tady model R.
Xko se nejlépe cítí na silnici.

Libortri
Libortri napsal 30.05.14 v 18:47

Hezky mládě...

HonzaSzabo
HonzaSzabo napsal 26.05.14 v 22:27

Dík od znalce jako ty to potěší

Popkos
Popkos napsal 26.05.14 v 22:25 10b.

hezká

HonzaSzabo