Honda NC 750X (2014)

Vlastník pavel73
Vloženo 17.5.2014
Aktualizováno 14.1.2024

Hlavně je to Honda, spolehlivá až za hrob. S jednou Hondou jsem nalítal 46 000 km a kdyby všechno bylo tak spolehlivé jako je Honda, tak by život byl jedna báseň.

Motorka koupena od FIRMA:Moravamotors s.r.o. (Krhová) - Zatím jen ty nejlepší. Vždycky se chovali vstřícně. Reklamace jsem nikdy neřešil. Nebyly. Kupte si Hondu a budete jen jezdit.

Yamaha MT-09: Jsou to dvě naprosto odlišné motorky, ale chtěl jsem jen MT nebo NC... Honda vyhrála, protože jsem Hondy měl už dvě a nechtěl jsem už na stará kolena měnit značku.

První dojmy - První dojmy byly už loni při jízdě na NC 700. A právě tenkrát jsem si řekl, že si ji koupím.A tahle bude lepší. O trochu více koníků, s ABS a úplně nová. Tenhle pocit zažiješ jen s úplně novou... Víš, že nikde nespadla...

Motorku bych doporučil pro - Pro mě:) Až najezdím víc, tak přidám nějaké postřehy. Skvělá věc je ta díra místo nádrže... tam se vejde krámů, ani kufr pokaždé nepotřebuju.

Doplňky na motorce - Zatím jen špunty na motoru, plotna, kufr, vyhřívané rukojeti

Taky centrální stojan

Zkušenosti s touhle nemám žádné, ale zklamání se nebojím:) Zatím tady nemůžu napsat nic, protože popisovat něco na čem ujedete 13 km v dešti z prodejny domů nemá smysl. Ale když jsem jezdil loni cca 300 km na NC 700 X se spotřebou 3 L a to jsem jezdil skoro pořád 150 km/h, tak jsem tuhle motorku chtěl. Těch 55 koní na tehle NC 750 není bůhví kolik, ale ten krouťák tam je dost dobrý, takže se vůbec nebojím, že bych někde někoho brzdil. Ostatně loni jsem jezdil na né moc velkém skútru a v zatáčkách jsem dával mnohem silnějším motorkám... Nehleďte na koně. 180 koňová motorka je stejně jen pro pár vyvolených, kteří na ní umí a dokáži ji zatopit. 90% řidičů nedokáže využít její potenciál. Upřímně říkám, že včetně mě.
Teď už má NC nalítáno asi 3800 km. Za ty ujeté kilomery jsem přišel na to, že ačkoliv zvuk motoru není špatný (připomíná mi zvuk Tatry 603), tak zcela určitě bude na motorku putovat laďák... Motor musí být slyšet, nemůžu si pomoct:). Jinak k motorce nemám žádných výhrad. Dává mi přesně to co od ní chci. Motor krásně tahá v nízkých otáčkách, když se na chvíli zapomenu, tak je tam hned omezovač (stalo se mi to zatím 2x), Jinak rychlosti do 150 km/h kdykoliv, bez problému. Při 3000 otáčkách se jede skoro 100Km/h při 4000 ot už skoro 140Km/h. Ideální stav. Uplně skvostná je spotřeba. Když jedu hodně rychle, tak mi pc ukazuje 3,7 L/100Km!!! Když jedu loudačku a jedu jen okolo 100Km/h, tak už jsem se dostal na údaj 3,3 L/100Km, ale to byla dost nuda, tak jsem zase trochu přidal plynu. Spousta lidí říká, že spotřebu na motorce neřeší... No, dobře, ale já takhle našetřím na ten laďák:) Je to dost dobrá motorka. Jsou rychlejší, vymakanější, ale buďme soudní a řekněme si co bychom chtěli za 180000 Kč. Beru to samozřejmě jako cenu nové motorky, když budu chtít utratit 180 papírů za starší, tak si koupím třeba litrovou Ninju, ale není nová:(
Mám za sebou první sezonu na NC s ujetými 6500 km. Bez závad, bez nějakých negativních překvapení. Spotřeba se pohybuje od 3,5 do 4 litrů. 4 litry mám, když jedu 150 po dálnici. A jinak je jedno jestli jsem sám nebo ve dvou. Prostě přes 4 L se není možné dostat. Výborně se motorka naklápí. Je to moje první motka, kde mám gumu omačkanou od asfaltu až do krajů. Pravá strana trochu méně. Tam je výfuk, tam se bojím:) Zkusil jsem i jízdu za tmy a světlo je postačující a osvětlení displeje taky. Ostatně ten je perfektně viditelný i za svítícího slunce.

Trošku méně praktické mi přijde odklápění sedla při tankování. Tedy jen v tom případě, že budete něco mít pavoukem připevněné k sedačce. Mě se to ještě nestalo. S horním kufrem a dírou místo nádrže jsme ve dvou sbalili na čtyři dny a dokonce se vešel do kufru obrovský fén a kartáč na vlasy:)

Filippek
Filippek napsal 18.07.15 v 21:43 10b.

Myschan
Myschan napsal 18.05.15 v 18:59 10b.

Pěkná motorka i recenze. Gratuluji

464646
464646 napsal 13.12.14 v 10:13

V téhle barvě je ve skvostu .Moc by se mě líbila jako druhá motka.S tou spotřebou máš pravdu, nedá se než souhlasit. Když to porovnám se mnou, tak za rok ušetření na benzínu si můžeš koupit mnoho doplnků na motku . Přeji hodně pohodových km .Tak at se kola kroutí dál.10b .A ještě jedno,když chceš jezdit a mít klid od motky, tak motory od Hondy jsou dokonalé,ani nevíš že je tam.

Zdenekkkkk
Zdenekkkkk napsal 03.12.14 v 20:18 10b.

Ty cerveny proužky tomu moc sluší Mas to za deset

Katty3
Katty3 napsal 24.08.14 v 12:45

krááásnáá mašina,uplně tu slintám když ji vidím