Yamaha XVS 1300A Midnight Star (2006)

Vlastník pkleinert
Vloženo 14.5.2014
Aktualizováno 14.5.2014

Konecne poriadny chopper, krasne tmavy a chromu tak akurat

Motorka koupena od Zimo Motorrad (DE) - uplna spokojnost

První dojmy - Velky silny chopper, na ktorom sa da jazdiet nielen "do pohody". Predna brzda nie je na jeden prstik, inak super.

Motorku bych doporučil pro - pohodlne cestovanie krajinou

Doplňky na motorce - spolujazdcova opierka, bocne vaky, maly magneticky tankcase, rolka vpredu, dobre schovane USB na nabijanie v lavom chromovanom kryte a padaci ram

Chcel som nieco vacsie ako predosle virago a 1300 midnightstar sa mi javila ako optimalna volba. Naviac sa mi podarilo kupit aj krasny skoro nejazdeny stroj (bola este v zabehu).

Motor taha skoro od volnobehu az po obmedzovac, sekundarny pohon remenom je tichucky a uplne bezudrzbovy. Brzdy idu tazsie, ale zase si treba uvedomit, ze je to kus motorky, ze?

Podla mna perfektne zvladnuty ma aj vyzor - krasne cierna (kombinacia lesklej a matnej) s troskou chromu je super. Nepacia sa mi motorky, ktore su prechromovane a zbytocne masivne.

Ovladatelnost je typ motorky perfektna a zvlada aj rychlejsiu jazdu, maximalka je nieco nad 160kmh, ale nad 140kmh je bez stitu uz "iba za trest".

Spolujazdec ma na ruziach ustlane, velmi doporucujem opierku. Nie je problem si na nudnom presune aj na chvilku schrupnut. Sedadla maju dost velky vyskovy rozdiel, takze aj spolujazdec ma dobry vyhlad dopredu.
Predne sedlo je obrovske a vynikajuco sadlo mojej zadnici, takze ma nic nebolelo ani po dlhych hodinach v sedle.

Spolahlivost bola idealna - robil som si na nej iba predpisane vymeny. Spotreba uplne ako predosle virago 535 - do 6 litrov.

Ulozny priestor je nulovy - nie je miesto ani na lekarnicku, takze bocne vaky, ci tankvak je nutnost.

Pohodlna turistika na asfalte je s nou perfektna, ale je mozne s nou dat aj udupane polne cesty, ci mesto. Na prepletanie medzi autami alebo akykolvek teren to uz ale stavane nie je - hlavne, ked ma clovek namontovany padaci ram.
Na vracackach sa da efektne brusit asfalt obrovskymi stupackami na nohy; maju dokonca vymenitelne slidre.

dědoušek
dědoušek napsal 02.03.19 v 08:56 10b.

Boža
Boža napsal 16.05.14 v 17:34 10b.

Pěkný cruiser dávám 10 bodů

pkleinert
pkleinert napsal 15.05.14 v 13:10

Dakujem, ale uz nie je moja. Minuly rok isla prec. Myslim, ze do Popradu. Dufam, ze aj noveho majitela iba tesi. Ja mam teraz starsieho Caponorda na dlhsie cesty.

SonyLee
SonyLee napsal 14.05.14 v 21:23 10b.

Krasavice tož pohodu na cestách přeju