Aprilia ETV 1000 Caponord (2003)

Vlastník Fernet-stock
Vloženo 13.5.2014
Aktualizováno 14.8.2014

Charakter z ní čiší na všechny strany. Zábavná, pohodlná dostatečně výkonná motorka.

Honda XL 1000V Varadero: Varadero - největší konkurent. Bez chyb, pohodlný, za podobné peníze i když lehce dražší. Svezení bez výtek. Nicméně ve srovnání s Capo nemá takové charisma. Záleží co člověk chce. Jestli chce pohodlného hltače kilometrů i na rozbitých českých cestách je
Yamaha TDM 900: TDM - než došlo na odzkoušení už jsem koupil Capo
BMW R 1150 GS: BMW - dobré ale příliš drahé.
Ducati Multistrada 1000: Ducati - krásné, ale drahý (velmi drahý) provoz a neochota servisů cokoli tvořit se staršími kusy

První dojmy - Jízdně vyvolá moře emocí, nutno podotknout, že kladných. Záporných díky své pověsti italského "precizního" zpracování. Naštěstí jízdní projev byl silnější než strach z budoucnosti, jestli se motorka bude sypat či nikoliv.

Motorku bych doporučil pro - Cestovatelé se sportovním duchem

Doplňky na motorce - Vyhřívané rukojeti jsou skvělý vynález, padací rám, vyšší plexi s nástavbou, která je dost těžká a při vyšší rychlosti se plexi trošku ohýbá, originální boční kufry (do nich teče), top case Givi, centrální stojan dělaný na zakázku (skvělá práce za poloviční cenu 2100,- včetně poštovného plná spokojenost)

Stroj mi padl do oka už před lety pro svůj neokoukaný design a nesmrtelný motor, který jsem měl už v nižší výkonové verzi 650.

Mám najeto cca 500km. Těch prvních 500 bylo parádních. I na rozbitých cestách skvěle drží. Neuvěřitelně lehce se vodí i v náročných zatáčkách. Předvídatelná, bez žádných závažných překvapeních. Svezení je bez nadsázky skvělý pocit. S motorem se člověk musí umět trošku sžít. Dá se cestovat i při nižších otáčkách, ale musí se počítat, že když chce člověk více výkonu, musí přeřadit. Řadí se více méně relativně často, obvzlášť když chce člověk jezdit svižně (rozdíl oproti banditu).

Až najedu víc, budu pokračovat hlavně v tom co jsem musel nebo nemusel udělat za servis apd.

Edit1:
Výměna oleje, svíček a baterie. Práce na hodinu? Tak já jsem to měl na pár dní. Baterie, se mění v pohodě až na to, že držák je prošroubovaný zkrz kapotáž do zadního blatníku což mi trošku překvapilo, ale budiž. Olej a svíčky jsou horší. Tolik náchylné plastové spojky jsem měl už od předchozího majitele vyměněny za kovové, bohužel po rozpojení na mě začel proudem téct benzín. Naštěstí jsem v celku rychle našel kanystry, do kterých jsem všechno nechal vytéct. Olej se vypouští na dvou místech. Zcela stržený vypoušťák na motoru mi taky radost neudělal. Nový v Aprilii stál 700,- férová cena. Nahrazeno universálem za 155,- Víko olejového filtru netěsnilo protože nějakým záhadnám způsobem se prodloužili šrouby a tudíž to nešlo pořádně dotáhnout a teklo to (spíš proudem než po slzách) Snad vyřešeno dvěma podložkama na každém šroubu. Trochu se bojim, až bude potřeba zase něco udělat.

Edit2:
Asi 4000 km najeto. Olej neteče (díky bohu). Dalšími závadami, byl upadlý drát na snímači bočního stojánku (nelze se pak rozjet pokud se neproklemují správné dráty - vyřešeno bazarovým snímačem za 300,-) Ztrácela se kapalina na spojce. Snad vyřešeno novým spojkovým válečkem z bazaru za 500,-
Obuty nové Metzeler tourance. Děsný. Zatím nejhorší pneu co jsem na mašině měl. Na silnici vůbec nedrží stopu. Když jí to chytne rozvlní mi celou motorku a chvilku to trvá než jí srovnám. Totéž se občas děje i v zatáčce což občas velmi vyděsí. Spotřeba courá od necelých 5l klidně po 8-9l ale tak to se dalo čekat. Zase když člověk jede jako člověk má s 25litrovou nádrží úžasný dojezd.

Jenik789
Jenik789 napsal 04.03.15 v 07:42

Dobre

Petr_TA
Petr_TA napsal 20.05.14 v 08:22 10b.

Gratulace
Moooc pěknej kousek
Taky jsem ho měl v hledáčku ale dopadlo tojinak ...
10b

martan_2008
martan_2008 napsal 17.05.14 v 21:31

dobrá volba a věřím, že nezklame

sikec001
sikec001 napsal 14.05.14 v 10:42 10b.

přijmy 10b za stroj i popis

Mr.Petr
Mr.Petr napsal 14.05.14 v 10:24 10b.

pěkná