Yamaha XV 1700 Warrior (2006)

Vlastník Brejlovec
Vloženo 11.5.2014
Aktualizováno 15.1.2018

1. pravidelný servis

Vloženo: 22.05.2014, Uskutečněno: 11.05.2014, Stav tachometru: 25000 km, Zhlédnuto: 20x

Počítám, že tuhle motorku budu mít delší dobu, tak je nutné pečivě se o ní starat. Když jem ji koupil, byla přední guma přehuštěná o půl atmosfery a v nádrži chybělo půl litru oleje. Dolil jsem ten který dával původní majitel, ale při výměně dostane to co tam patří. 20W40, případně 20W50. Mimochodem pri kontrole jsem nemohl dosáhnout hladiny. Manuál píše zahřát olej " Several minutes " Po zhlédnutí videa od Yamahy jsem zjistil, že je to 15 minut jízdy. Tedy olej se měří po jízdě a ne před ní.
Protože se číslice počítadla kilometrů přehoupla přes 25 000 km, alespoň podle tachometru, nastal první větší servis.
Vyměnil jsem svíčky, zvolil jsem Denso, a oba vzduchové filtry. Dal jsem originály. Instalace airboxu není zrovna jednoduchá, výstupy vzduchu jdou šikmo a je to jak ježek v kleci. Vyměnil jsem olej v převodovce, 0,4 litru. Odpustil jsem starou brzdovku z brzdičů a doplnil novou. Minimálně, brzdovky bylo v nádobkách dostatek. Ještě zbývá ještě zkontrolovat hlavové uložení.
Trochu experimentuju s tuhostí přední vidlice. Asi půjdu na nejměkčí nastaveni.

• 9. servis

Výměna zadní pneu. Opět osvědčená Bridgestone E-Max 200/50-17. Přiblížil se nájezd 50 000. km, tedy výměna oleje v převodovce. Použitý ten co mi zbyl z minula, Motul HD 80W90. Výměna svíček, 4 kusy ač je to dvouválec a

Vloženo: 12.10.2021
    Uskutečněno: 22.09.2021
  • 8. servis - hydroštely.

Tak se stala událost, kterou si nikdo nepřeje a to větší oprava. Motorku jsem před dovolenou odvezl do servisu. Mněl jsem už dříve zkontrolovat ventilové vůle, ale vše bylo v pořádku ( jízdně, poslechem a jsou to hydroš

Vloženo: 15.01.2018
    Uskutečněno: 15.08.2017
  • 7. servis - Výměna přední pneu

Přední guma se už dostala pod 1 mm a tak byl nejvyšší čas na výměnu. Vybral jsem Bridgestone Battlax BT 023 GT, tedy ve verzi pro těžší motorky. Zkusil jsem Hamletovy gumy už i proto, že jako jediný nabízí Claenchem. Zá

Vloženo: 15.07.2017
    Uskutečněno: 14.07.2017