Honda NC 700S (2012)

Vlastník MonsterTom
Vloženo 11.5.2014
Aktualizováno 11.5.2014

První kousek po absolvování autoškoly a několikaleté pauze, kdy jsem o motorce pouze snil.

Motorka koupena od FIRMA:Auto Jarov (Praha 3-Žižkov)

KTM Duke 390: Na moje rozměry mi přišla malá (186cm, 85kg)
Ducati Monster 695: Raději jsem do začátku volil slabší stroj (navíc nutnost udělat si ŘP A bez omezení)

První dojmy - Jízda parádní, přeci jen po 9letech abstinence na moto a zkušenosti jen na Jawce 350 je to jiné povození. Za první tři dny jsem najel 450km. Počasí bohužel nepřálo pořádnému otestování v kombinace s mojí "zkušeností", silnice po deštích mokré, napadané listí apod. Radši opatrné poznávání než litovat, že jsem to položil v první zatáčce...

Motorku bych doporučil pro - Na doporučení je zatím brzo. Ale na mě jako začátečníka je zatím hodná.

Doplňky na motorce - Bez doplňků.

Na mé první motocyklové krůčky jsem zvolil raději stroj slabší s rovnoměrným nárustem výkonu a motorem, který si nechá leccos líbit. Za prvních pár dní co jsem měl možnost motorku projet jsme si na sebe už zvykli, rozjezdy jsou zatím opatrnější, ale to přičítám svým zkušenostem. Další kvalty tam už padají jak po másle a nemůžu říct, že by mi u motorky chyběla síla. I přesto, že nemá signalizaci zařazeného stupně, nemám problém poznat, kdy motorce už nevyhovuje zařazený stupeň. Zatím bez spolujezdce, na to bude víc času až se rozjezdím a nebudu mít pocit, že bych nemusel být jediný, kdo se vyválí.

Úložný prostor paráda, spotřeba kolem 4l/100km kombinace okresky 90% a 10% dálnice, ale tankováno zatím jen jednou, takže na závěry je brzo.

Nejlíp se motorka cítí v rychlostech do 100km/h, okresky a město. Dálniční rychlosti už nejsou tak komfortní, relativně fouká a musím se přilepit ke "kufru" (taky dáno mojí výškou).

Cestování s NC700 pravděpodobně nebude velký problém, zatím absolvováno na jeden zátah cca 160km (UL-BE+vyjížďka) bez žádných problému na komfortu jízdy.

Další poznatky doplním, až se spolu trošku víc poznáme.

T_G
T_G napsal 10.11.19 v 22:16 10b.

wsbk
wsbk napsal 05.05.15 v 13:45 10b.

Pupi04
Pupi04 napsal 05.11.14 v 15:12 10b.

Málem bych zapomněl pochválit volbu , samozřejmě ode mne plný počet a hodně kilometrů kolama dolů

Milan1963
Milan1963 napsal 12.05.14 v 12:36

jezdec74
jezdec74 napsal 11.05.14 v 19:08 10b.

Velmi dobrá volba úsporné mašiny pro pohodáře
Přeji mnoho pohodových km