Aprilia Scarabeo 500 (2003)

Vlastník Havell75
Vloženo 11.5.2014
Aktualizováno 7.6.2014

Aprilia Scarabeo 500GT
Můj Křižník Autobot

Malaguti Spider Max GT500: Ten bude příští a nebo budou dva znáte to léto a italia maňána a pak náhradní díly nic a jezdíte až v listopadu.

První dojmy - Docela jsem si porozuměl ovladatelnost přijatelná,zrychlení slušné,ale nějaký ten koník by se ještě hodil,brzdy jsou slabší nemá ABS jsou ,ale duální.Kotouče už nejsou optimální zkusím je vyměnit i s destičkami a uvidíme jak to bude brzdit. Posed na scarabeu mi moc neseděl zdálo se mi,že jsem blízko plexi štítu a celkově ani posed neseděl.Nechal jsem si přečalounit sedlo od čalouníka Rudolfa kvalitní Nano koženkou a zadní sedlo jsem zmenšil o cca 10 cm ,tak teď je posed o těch 10 cm hlubší přesně jak jsem potřeboval měřím cca 190 cm. Cena za sedlo 3.500 Kč.

Motorku bych doporučil pro - Doporučit ? Někdo kdo má rád velké, pohodlné ,svižné stroje.

Doplňky na motorce - Jenom nalakovaný plasty u nohou a přečalouněné,zvětšené sedlo.

Tak s elektrikou budou asi problémy ...no je to ital,tak pro to asi.
Že nefunguje ukazatel rychlosti to chápu asi čidlo ale,že začalo pršet a přestala jít polovina elektriky oba blinkry, budíky tma-zhasnuto jenom blikal imobilizér,ale jel jsem,tak aspoň to.
Necháno 6 hod v suchu v garáži a zase vše bylo ok.
Nevím kam se dostala voda,ale budu muset zjistit.
Voda to je zabiják elektriky a skútru a to opravdu nechci.
Jinak ovladatelnost dobrá jenom manipulace když jí někde tlačíte,sundaváte,nandaváte na stojan ze stojanu,tak dávat pozor 225 kg.docela na skútr váha.Už mě stačil převážit a lehnul si na bok a já na něj naštěstí do měka...uf.
Jezdit se dá za 3,1 - 5 asi jak hodně tomu dáváte napít 28 kw.
Úložný prostor nic moc,pod sedlo se nedá nic za to můžou 16´´kola,tak jedině zadní kufr a boční,ale boční do města na nic,tak jen ten zadní a něco málo v předním kaslíku.

korwin
korwin napsal 11.05.19 v 19:45 10b.

Ahoj, super Scarab. Kdyby si chtěl, můžeš se přidat do skupiny o Scarabech.

Tomíno604
Tomíno604 napsal 25.03.18 v 19:25 10b.

Koukám jak sis poradil se sedlem - klobouk dolů. Dobrý nápad.
Doufám že jsi problémy s el. vyřešil a jezdíš.
Hodně kiláků s korábem