Suzuki GN 125 (1998)

Vlastník tomas7791
Vloženo 9.5.2014
Aktualizováno 10.5.2014

Krasavice nádherná:), lehká, spořivá,údajně spolehlivá a nenáročná.

První dojmy - První jízda od kupce domů. Neřídil jsem manuál skoro deset let a ihned mi padla do rukou. Tichá, lehce ovladatelná, jel jsem z Vestce po dálnici na Ruzyň, což je pořád mírně do koce a byl jsem příjemně překvapenej jak táhne. Samozřejmě, žádnej trhač asfaltu to není ale na popojíždění po Praze a okolí mi to bude stačit.

Motorku bych doporučil pro - Chápu proč autoškoly učí na těchto strojích a po absol-volování se tato motorka novicům přímo nabízí na naučení ale varování: Neničte! Tato krasavice může sloužit i dalším, jako třeba mě, chudýmu klukovi z Prahy:)

Vybíral jsem mezi Yamahou YBR 125: většinou na málo km, hodně ojeté.
Hondou CBF 125: to samý:)
Hondou CM 125: v té době žádnej výběr,
Yamahou SR 125: nalezeny dvě ale nakonec jsem dal přednost Suzuki GN 125. Všechny uvedené stroje splňovali mojí představu o spolehlivé, nenáročné, spořivé a levné motorce. Suzuki GN, zvanou GíNu jsem objevil na inzerátu soukromého prodejce a zaujala mě málo najetýma kilometry (7400km). Je po důchodci který sní jezdil na chatu pár kiláčků. Stála 3 roky a jeho syn ji pro nevyužití nabíd k prodeji. Přišel, viděl, svez, koupil:). Tak bych přiblížil způsob prohlídky mé nové motorky. Doma jsem jen naleštil chromy a teď poslouchám chválu jakýho že krásného veterána jsem si to pořídil:). Druhej dojem a zkušenost je taková že moje spokojenost roste. Slabší je jen proti větru ale znáte to přísloví?:"Proti větru se i špatně zapaluje cigareta",nebo nějak tak:).
První měřená spotřeba 2,3 l na sto, město, kopce, okresky, což je supr! A to jsem to nehonil ale ani nešetřil. Motorka hezky péruje, má tah ve vyšších otáčkách, delší trasu jsem sní zatím nejel, tak jsem zvědavej co tomu řekne má pr.el. Se spolujezdcem to taky nebude žádný oheň ale já si to kupoval do práce a klidné projížďky, takže, když za mnou bude sedět nějaká slečna a bude naléhat abych spěchal, tak to stočím do škarpy:). V každým případě, nenosím v sobě žádné předsudky ale GíNa není čína:).

ladogan
ladogan napsal 01.01.16 v 04:15

Velmi krásná,mám ji taky,a jsem také moooc spokojený!!!

ZRX
ZRX napsal 09.05.14 v 23:57 10b.

Pěkná mašinka