Suzuki DL 650 V-Strom (2013)

Vlastník tatabike
Vloženo 6.5.2014
Aktualizováno 21.5.2018

už mám po pubertě, tak jsem si splnil sen. A čekal jsem fakt dlouho, tak ať to stojí za to.

Motorka koupena od FIRMA:Motart (Praha 4-Braník) - super, vstřícné a pohodové jednání

BMW F 700 GS: prima stroj, o tom žádná, ale přece jen citelně dražší jak motka, tak doplňky, rozhodl jsem se asi pak na základě testu z motorrad
Honda XL 700V Transalp: sice o fous levnější, ale lépe se mi sedělo na Suzuki. Závěrečné rozhodnutí také - viz srovnávací test z motorrad

První dojmy - respekt...a volnost...po 20 letech zase sednout na velkou motorku, wow. První jízda na úplně novém stroji byla trochu kostrbatá, ale jen vinou řidiče...:)

Motorku bych doporučil pro - v- strom není žádná novinka na trhu a tak je všem zájemcům o solidní moto na delší i kratší cesty již určitě dostatečně známý...je to dle mého taková "zlatá střední cesta"

Doplňky na motorce - kufr, originální kryt pod motorem, padací rám, zásuvka 12V, kryty rukojetí - byla to výbava v ceně od prodejce

prvních opatrných 1.000km máme za sebou a vzájemně si už sedáme. Je to fakt vstřícný stroj, odpustí i lecjakou začátečnickou chybku...

Nejraději jsme co nejrychleji za městem a drandíme po zapomenutých okreskách...a přitom vzpomínám...na sedmdesátý léta, starou jawku a tehdy pro obyčejného studenta neuskutečnitelné sny o japonských mašinách...

První delší výlety nás ještě čekají, ale už teď můžu říci, že jak přední, tak zadní odpružení lze jednoduše seřizovat, vyzkoušel jsem také polohování předního plexi, prostě je vidět, že to výrobce s doladěním jízdního komfortu myslel vážně.

Na to, že je motor ještě syrový tak spotřeba cca 4,5 litrů.

20.6.2014.Tak už máme najeto 2.500 km, jen krátké výlety kolem 200 km, na víc zatím není čas. Spotřebu to ukazuje 27.3km na litr, to je nějakých 3,7l/100km. Je fakt že víc jak 100 jedu jen po dálnici a to jen kousky Praha - Mirošovice. Nakonec jsem si stroj koupil na kochání, tak to prostě je.
Vyměnil jsem původní pneu za Metzeler Tourance Next a byť by byly všechny dojmy subjektivní tak fakt je ten, že okamžitě zmizelo kmitání řídítek při ubrání plynu v cca 80km/h, což mne štvalo.
A proč takový pneu ? Po polních cestách nejezdím a jediný "Adventure" jsou tak rozbitý okresky země Český.

istonbike
istonbike napsal 29.11.15 v 10:06 10b.

Nemohl sis vybrat líp,tenhle Smrček splní vše co od něho očekáváš máš ho super vybaveného a to sedlo je třešínkou na dortu přijmi 10b s přáním super kilometrů na všech cestách i necestách

mikes64
mikes64 napsal 16.11.14 v 17:57

Gratulace k tak pěknému kousku - 10 b -

Kapírek
Kapírek napsal 16.05.14 v 10:00 10b.

Další stromeček do party.

ivulino
ivulino napsal 07.05.14 v 08:17

Když jsem taky po 20 letech uvažoval o moto, byla ve výběru. Nikdy jsem na ni sice nejel , ale bude dobrá.

foky
foky napsal 07.05.14 v 07:49 10b.

Rozhodně dobrá volba!
Vítej v klubu Stromáků a mnoho šťastných kilometrů