Suzuki GSX 1400 (2006)

Vlastník Horneťák900
Vloženo 4.5.2014
Aktualizováno 17.1.2021

Jedna z nejhezčích klasických motorek, která má charisma a jak se člověk do ní jednou zakouká, jezdí na ní dřív, než mu to dojde.

Motorka koupena od motoman (Brno-Brno Město) - V prodejně se mi snažili vyjít maximálně vstříc a počkali, než si obstarám penízky i přesto, že byly další dva zájemci.Veškeré papíry ohledně dovozu zařídili a já si motorku jen přihlásil.Rovněž mi tam zařídili i snížení sedla - profesionální práce.Bazar Motoman v Brně mohu jen doporučit.

První dojmy - Po ujetí několika kilometrů a otrkání se s motorkou byla jízda naprosto báječná.Váha při jízdě není vůbec znát a motorka se do zatáček vodí sama.Prostě motorka na pohodovou jízdu.Je krásně pohodlná.A ten krouťák!Ale není to žadný sport, takže opravdu jen pro pohodový lidi.

Motorku bych doporučil pro - Motorku bych doporučil pro lidi, kteří nechcou jezdit 200 a mají rádi klasické motorky.

Tuhle motorku jsem si vybral proto, protože mám strašně rád klasické motorky a tahle mě prostě učarovala.Není to motorka pro začátečníky, chce to mít už něco naježděno.Nejhorší je manipulace na místě, kdy těch 250 kg jde cítit, ale za čas si určitě zvyknu a váha už mi nepřijde tak velká.Projel jsem se s motorkou i po městě a není problém, jak má člověk už nějaké zkušenosti.Motorka na silnici sedí jak má, už je to nějaká váha, ale trochu se vlní v zatáčkách, ale na to si člověk zvykne, rozhodně to není nic, co by zhoršovalo ovladatelnost a stabilitu.Po absolvování kurzu v motoškole Sršeň si jsem v zatáčkách daleko jistější, není problém tohoto mastodonta do zatáčky pustit.I s tak těžkou motorkou se dají zatáčky krásně užít.Co se týče obutí, rozhodně na takovou motorku jedině cestovně-sportovní pneu.I na hydraulickou spojku jsem si krásně zvykl, nakonec se mi zdá i lepší než lanková.I brzdy jsou velmi dobré, což jsem si také vyzkoušel v motoškole.Vzhledem k tomu, že měřím 169cm, nechal jsem si snížit sedlo, takže i lidi menších vzrůstů mohou jezdit na takových velkých motorkách.Až najezdím nějakou porci kilometrů, napíši zde další zkušenosti.

Podle rady Pepy Sršně jsem obul na GSXko cestovně-sportovní gumy Bridgestone T30 a motorka na nich drží opravdu dobře.Na takový těžký motorky se asi jiný než cestovně-sportovní gumy nehodí.Jsem zvědavý, kolik km na nich najedu.Ale to zjistím až příští sezónu, protože jsem je letos dával nový.

Tak na konci září roku 2020 jsem se s motorkou rozloučil a prodal ji kámošovi, tak věřím, že bude v dobrých rukou.Měl jsem GSX šest let a už byl čas na změnu, především pro moji malou postavu.

Krizakzed750
Krizakzed750 napsal 16.10.16 v 22:08 10b.

Nádhera v těch nejlepších barvách. Tohle je konečná jestli se nepletu, už by zbýval jen Triumph 2,3

TomyNav
TomyNav napsal 12.10.16 v 20:44 10b.

Tak za mě jasných 10b! Já jsem sice ujetej na dva laufy, ale to je věc vkusu. Jezdím taky Micheliny Road Pilot 2, jak už Ti někdo psal, a mám s nima najeto cca 4500 km a není to na nich vidět. Jezdím hlavně pohodovky, ale stupačkama jsem si taky párkrát škrtnul a gumy mě pokaždý podrží ve stopě. Přeju hodně pohodových kilometrů a vždy dobrý dojezd kolama dolů!

stokly
stokly napsal 08.03.15 v 08:51

Ahoj!Díky za pochvalu. Tobě taky pěknou nadcházející sezónu a hlavě žádné setkání s blbcem! Jinak ať ti dělá samou radost jako mě! Dobrá volba!

SK13
SK13 napsal 05.02.15 v 21:17

Koukám, že ji taky máš Já jsem hledal jen verzi se dvěma laufy Ať hezky jezdí a dělá ti jen radost

Dekárna
Dekárna napsal 30.12.14 v 20:26

Udělal jsi dobře a jen doufám, že nebudeš litovat... Gumy jezdím Michelin Pilot Road 2 a největší spokojenost..