Jawa 50/23 Mustang (1970)

Vlastník Kaboš1
Vloženo 4.5.2014
Aktualizováno 28.5.2014

No prostě starej dobrej mustafa...

Jawa 50/20 Pionýr: No a s těch dvou co máme doma jezdím rači na tom mustangovi, není to tak šíleně oplátované, je lehčí, vyšší podvozek, lepší přístup ke všemu: k motoru, karbecu..a lepší pružení.

První dojmy - Na tuto otázku se dá jednoduše říct prostě pinsek, je to furt v řiti, zároveň to je na tom úžasné, hodiny strávené v garáži, pak ještě úžasnější strávené hodiny v sedle. Člověk se může bezpečně kochat krajinou, užívat si každý centimetr jízdy.

Motorku bych doporučil pro - Každému veteranofylovi, co má pevné nervy.

K těmto starým křápům jsem se dostal skrz mého táty. Ještě, když jsem byl malý, tak koupil jednu 20 pak koupil tohoto mustanga. On sám se tak přes tyto motorky vrací do svého dětství a dospívání. Postupně mě učil jak tyto jednoduché stroje fungují, učil mě opravovat základní věci, později půlit motor, centrovat špice, no prostě všecko.

Plachetnice po tvrdém zátěžového testu na Rejvíz...

U každého takového veterána je prostě srdcovka, že u toho můžeš trávit v garáži hodiny a hodiny a o to pak si tu vyjížďku mnohem víc užijež protože je v tom motoru něco od tebe, jakoby duše.
Ale ty jízdy jsou úžasné, každá jízda je pro mě zážitek, rituál, prostě si to užívám, kochám se krajinou, občas ven z krajnice, ale tak...zatím to dopadlo dobře vždycky.
Technicky je to primitivní motorka, prostě kolo, spotřeba 3 na 100 co víc si přát. Box na nějaké to nářadí, občas se hodí...nikdy nevíš kdy se to zastaví...
Je to parádní stroj, někteří nadávají, někteří se mi smějou, je mi to fuk, přes ten kravál motoru je stejně neslyším.

Adakill
Adakill napsal 20.09.17 v 23:32

To je na tom to nejlepší, že nevíš kde tě to nechá a k vůli čemu Taky mám pár strojů a neznám nic lepšího.