Suzuki SV 650S (1999)

Vlastník motoexorcista
Vloženo 24.4.2014
Aktualizováno 5.9.2019

Tuto zimu (2014) som kupil SV 650 S , S varianta nebola v pláne, no pohybujú sa tak minimalne o 10 000,- Kč lacnejšie a mam v plane komplet cely predok meniť takže som to nejak neriešil. Mám v plane prestavbu, inú podsedlovku a predne USD vydlice.

pr

První dojmy - Som pozitívne prekvapený s ovladatelnostou, no nemožem zatial robiť žiadne závery lebo musim vymeniť ložiská v krku riadenia a nove rajdy, origo su ohnute. a musim ešte najazdiť nejaký kilometer.

Doplňky na motorce - padacie protektory na ráme od rutan, kónické řídítka, olejový teplomer na bloku motora. pancierové brzdové hadice, prístrojovka KOSO ...

Po Yamahe XJ 900 1983, radovom 4valci som dostal chuť presedlať na 2valec do V pripadne jednobuch. V pláne bol Monster 800/900, Cagiva Raptor, SV 650, Yamaha TT 600. Nakoniec zvítazila SV. Dôvod: nízka cena !!!, trvácny a vo svojej triede výkonný motor. V porovnaní s monstrom a Cagivou ma o hodne slabší podvozok, v mojom prípade som mal ešte vymačkané ložiská v krku riadenia, ohnuté rajdy a tiež boly krive vydlice, v nich bolo miesto lubrikantu abrazívum. Podvozok my až tak nevadil ponevač mám v pláne menit celý predok a nahradiť ho zatial nekonkretizovanímy USD vydlicamy aj z brzdamy. Motor mal najazdené v deň kúpi cca 70 000 km, až na vybehané španováky rozvodového reťazu ide uplne OK a dufam že ešte par tisic najazdí.
Zatial som na nej najazdil cca 100 km tak nemožem písať o nejakých dojmoch. po lete už budem kompetentny.

Je začiatok července 2015, teda už rok a pol po kúpe. Tj, dosť času k dojmom:
Vlaňajšie leto sam najazdil 8000 km, zásadná komplikácia žiadna. SVčko prešlo prvou fázou úprav, tj. nová podsedlovka a sedlo z DUCATI MONSTER 600.
viz foto z modrov podsedlovkou.

Pred mesiacom som sa dostal do finišu z druhou fázou premeny. ( ešte chýba predný blatnák a plexi štít) Ako gro celej zmeny bolo vymenenie prednej vydlice a bŕzd, toto som považoval u povovdných za najslabšiu stránku. Tak nakoniec som sa rozhodol pre USD vydlice z GSX-R 750 SRAD 1996. Dovod: dĺžka je skoro rovnaká, sú o cca 3 cm kradšie, no velká výhoda je u nich to že pasujú okuliare, teda spodné úplne, na horných treba iný rozmer ložisiek, a pasuje spínacia skrinka a funguje aj zamikanie kormánu. No malým úpravám som sa nevyhol. Konkretne komplikacia nastala ked som potreboval horne ložisko s vonkaším rozmerom z SV a vnutornym s GSXR. problem je že take nerobia. No cez nejaké videá na Youtub som našiel borca v USA ktorý jazdí okruhy na SVčku a robí k nim aj nejaké úpravy, a čo bolo pre mňa najpodstatnejšie vyrába ložiská z rozmerom aký potrenujem, tož som ich objednal. cena nejakých 50 dolárov aj s poštovným. No tieto ložiská sú dosť úzke tak som musel vybrúsiť vnútorný priemer v ráme aby som v budúcnu mohol ložisko demontovať. Horné okuliare som mal v pláne frezovať, no ostalo u povodných do ktorých som barbarsky prevrtal diery na podstavce řídítek. Zo spodu som ich podlepil a vyrovnal podložkou aby som zmenšil pnutie. Vydlice z okuliarmy som kupil na EBAY v USA, cena super, no poštovné to zdvydlo raz tolko, a aby nebolo málo ešte raz si DPH nehaly preplatiť colníci v Prahe a samozrejme aj pošta niečo chcela. tak som sa dostal s cenou na nejakých 9000,- kč. v ČR som dokúpil koleso kotuče a brzidče, po prejdení cca 1500 km sa jeden kotuč postupne uvolnil z nitou a mal volu skoro centimeter, tak som začal uvažovať o nových, no cena ma odradila a zvolil som prenitovanie mojich, vyšlo ma to s poštovným na nejakých 1300,- oba kotúče. Predné kolo bolo biele tak šly obe pod komaxit na čierno. A obe kolá dostaly aj nové motardové pneu DUNLOP MUTANT. Som s nimy prevelicce spokojný, držia fakt super aj na horšej vozovke či polnačke alebo kocki a kolaje od tram. no uvidíme aký budú mať dojazd. Keď už som ju mal takúto rozhodenú tak som si povedal že ju rozoberem vyčistím a nastriekam rám. Aby som eliminoval skrátenie predných vydlíc (povodne to maly eliminovať horné frézované okuliare) znížil som zadok, nechal som si na lasery vapáliť z nerezu "kostičky" o 5 mm dlhšie čím so zadok znížil asi o pár centimetrov, neviem presne nemeral som. Dovod zníženia bol okrem vyrovnania predku aj ten fakt že som relativne malý a lepšie dotiahnem na zem, čo je pri cúvaní k nezaplateniu. Kosti my vyšly na nejakých 600,- Kč.

Už som to všetko zložil a jazdím, Motorka sa chová hodne odlišne. Prvý kilometer som sa cítil vskutku divne, no potom som sa do toho dostal.

Ako som spomínal vydlice su asi o 3 cm kradšie, čím sa zmenil uhol riadenia a zkrátil sa rázvor. V praxi to znamená že motorka má večšiu tendenciu nakláňať sa až by som povedal že padá do zákrut a je trochu nestabilnejšia vo večších rýchlostiach a rovinkách. Ona by sa furt chcela hrať a nakláňať.

POSERproužky sa zmenšily na minimum až uplne zanikly. :) . takže asi to bude lepšie.

Ešte musím doriešiť predný veterný štítok, demontáž plastov zásadne znížila maximálku a odpor vetra od 120 km/h je hodne otravný ale hlavne strašne brzdí.

PS: po tom roku a pol, si stále viac uvedomujem žo toho výkonu v nej moc nieje. Ach, keby to bola nejaká 750 - 800ka.

nord2
nord2 napsal 26.10.15 v 20:53 10b.

Mě se to celkem líbí

motoexorcista napsal 21.04.15 v 17:11

A takto nejak to vazerá

motoexorcista napsal 21.04.15 v 17:07

Ahojte. Mám taký odborný dotaz. Mením teraz na SVčku predné vydlice za USD, aj brejle a řídítka nebudem používať také ako boly u S verzie ale uchitím ich do horných brejlý, momentálne skúšam použiť původné s GSXR, surovo som prevrtal diery a zo spodnej časti som nalepim podložky, viz foto, aby sa spodná plocha vyrovnala a trochu spevnila, čo na to říkáte?? je to uplna hlúposť alebo by to mohlo takto fungovať. ??? Ja si myslim že jediný problém može nsatať pri páde kedy ba sa mohly urvat z brejlí. dix za komentáre. rado

Více na: http://www.motorkar...=komentare&scr=0