Gas Gas EC 515 FSR - 4T (2009)

Vlastník ZASEJA
Vloženo 24.4.2014
Aktualizováno 31.10.2014

dlouho jsem hladal něco zajímavého co má málo najeto a je v perfektním stavu až konečně našel tohoto Gase, Původ ČR a 1 majitel a perfekt stav

Motorka koupena od RP motomax Studenec - HOVADA a nikdy více !!! absolutní amatéři nechápu jak vůbec můžou fungovat , přístup k zákazníkovy jak ve středověku totální neschopnost kdybych tuto motorku dlouho nesháněl nikdy bych ji u nich nekoupil, motorku prodávali špinavou, ani řetěz nebyl namazaný , blbě nazutý kola, bez příbalu a samý lži , a to mě ujištovali že vše mají keci keci keci ani klíč od motorky jsem nedostal !... vyhněte se jim velkým obloukem !!!

Yamaha WR 450F: nenašel jsem v dobrém stavu za slušnou částku
Husqvarna TE 449: žádná v době koupě nebyla k prodeji a to se mi moc líbí

První dojmy - Moto je sice rok výroby 2009 ale najeto jen 40 Mth vše původní včetně krytů plastů atd.. Hledal jsem enduro které je lehké / výkonné a nenáročné - nechci každý měsíc měnit olej a dělat servis GAS má frekvence servisu - olej po 30Mt to je 3x déle než ostatní a to jsem hledal První jízda byla cca 50 km od prodejce domů na drapákách po vlastní ose docela zážitek :-) pak už konečně i okusit polní a lesní cesty měl jsem zato že se výkon udává v koních ale v tomhle Gasu je stádo rozzuřených bejků ..!

Motorku bych doporučil pro - pro opravdu zkušené jezdce kdo má už hodně najeto a kdo umí zkrotit tu hromadu výkonu

Doplňky na motorce - zní to asi blbě u endura ale jelikož jezdím les a silnici tak 50:50 dopoupil jsem zrcátka

první jízda na ostré v terénu byla hodně opatrná tak max do půlky plynu pak už to jen hrabalo a katapultovalo mě to dopředu a já se jen držel až jsem si chvilkami říkal jestli jsem to s výkonem nepřepísknul ale postupem času si zvykám a už to není tak hrozné ale s plynem se musí hodně opatrně

tenhle Gas jezdí hodně rychle a má to i rád ale pomalá jízda v terénu na 1-2 rychlost je ucukaná a na vyloženě trialové úseky jsem raději objel a musí se pomáhat spojkou je tam prostě moc výkonu jinak výkon je v celých otáčkách dobře dávkovatelný žádná výkonová díra takže dá se jen i klidnou jízdou po polních cestách i po městě ( přemýšlím i nad motard. koly)

Myslím že GAS je silně konkurence schopnej ostatním velkým značkám a myslím že je to i opomíjená značka já s moto mám jen dobrý zkušenosti jediné co mi tam chybý je možnost měnit si palivové mapy

ovladatelnost , tlumiče, motor, váha stroje bych řekl úplně ideální ale není to stroj pro začátečníky spíš hodně pokročilí jezdce

Co se týká servisu tak zatím jen klasická běžná údržba výměna oleje , filtru atd...

motor vychází ze suzuki která má delší servisní intervaly takže interval je 30 mt ale servisoval jsem častěji nejlepší zkušenost jsem měl s firmou MOTO Mencl mohu jen doporučit pan je opravdu Pan servisák který ví o čem mluví a dokáže poradit

zatím vše funguje jak mám a se vším jsem spokojený

jízdní vlastnosti dle mého názoru super je to lehký krásně ovladatelný moto s výkonem na rozdávání

1.7. 2014 - moto je z rodinných důvodů na prodej, narození mimča a mám ještě silnici a tu upřednostním

9.7.2014 Gasík má už nového majitele doufám že na něj bude hodný a bude se o něj dobře starat

tak se mi tak nějak po Gasíkoj zastesklo až bude víc času asi opět něco podobného pořídím