Honda CBF 1000 (2006)

Vlastník DrakCZ
Vloženo 17.4.2014
Aktualizováno 11.10.2016

Krásná stříbrná Asiatka s tvary, které neurazí ani příliš nenadchnou, ale ze kterých přesto září určitý respekt. Pro mě láska na první posed. V rukách jezdce roztaje a poslouchá na slovo. A úsměv na tváři nováčka vykouzlí také zaručeně.

Suzuki DL 1000 V-Strom: Příliš velká, celkově mi přišla příliš mohutná a vysoká.
Moto Guzzi Breva 1100: Krásný stroj, stylový, úžasný pocit z chodu motoru. Ale na trhu jen pár mizerných dovozů spolu se strachem z dostupnosti dílů a doplňků.
Yamaha FZS 1000 Fazer: Zbytečně silný stroj. A nejspíš i předchozí pozitivní zkušenost se spolehlivostí vozu Honda mě přihrála právě k Hondě.

První dojmy - Velká ! Velká a stříbrná! Hodně stříbrné ! Miluju ty japonské tvary. Spousta lidí je označí za těžký netemperamentní průměr, ale protože je to má první motorka, dostává u mě rozhodně body navíc. Nikdy jsem nechtěl mít to nejkrásnější, nejnablískanější, nejexkluzivnější, ale spíš to obyčejně příjemné a spolehlivé. Modelky jsou pro jiný, já mám radši ty hodný a obyčejně krásný ;) Kromě toho jsem chtěl první motorku, která leccos odpustí a nechová se příliš zběsile. Chtěl jsem cestovku na pohodlné cestování a šílené palby.

Doplňky na motorce - Vyhřívané rukojeti, padáky, boční kufry Kappa, horní kufr Givi Maxia E55 s brzdovými světly a opěrkou, ukazatel zařazené rychlosti, 12V zásuvka, turistické plexi

Vybrána pro své vlastnosti hodného 4válce stavěného na dlouhé cesty. Dalším kriteriem byla přítomnost ABS, aspoň částečné kapotáže, přístupnost dílů a servisu, sportovnější křivky a pohodlí na cesty ve dvou. CBF600 jsem zavrhl pro slabší výkon a moto rozhodně nechci po roce prodávat a přecházet na silnější. Radši opatrně pod vedením zkušenějších začnu na téhle tolerantní stříbrné výstavce japonských zlatých ručiček.

nobady
nobady napsal 01.05.15 v 13:01

Zdravím čau,krom reakce na Tvůj komentář na mém profilu Ti koukám jako vůbec první dávám 10 B,mimochodem sympatická barva Ať slouží!
To Drak. V zásadě s Tebou souhlasím,jestli to byla Tvá první motorka, jsi dobrej ,žes to ustál.Před lety,když jsem se vracel k jedné stopě,jsem začínal na malý stopětadváce. A to jednoduše proto,že na větší kubaturu jsem si prostě nelajz. Měl jsem respekt a chtěl jsem si osvojit určité dovednosti,které v autoškole nemaj šanci za těch pár jízd naučit . Jestli je někdo takovej střelec,že hned po autoškole ustojí silného a celkem těžkého litra,je to v pořádku,ale bez kapky studu přiznám,že já osobně bych tehdy na to mentálně neměl. Jinak se vším ostatním samozřejmě souhlasím a díky za reakci.

Lubos92
Lubos92 napsal 29.04.14 v 11:09