ČZ 125/476 (1975)

Vlastník droid
Vloženo 10.4.2014
Aktualizováno 13.10.2015

Je to mašina u které pouze čekám, než mě zase někde nechá. Vzhledově je velmi ošklivá, celé se to třese a cestou pouze čekám co mi odpadne. Asi proto jí mám tak rád.

První dojmy - Prostě paráda. Hlavně kvůli tomu, že jsem "nikdy" na ničem jiném nejezdil. První měsíc byl asi největší horor ale teď už to jde.

Motorku bych doporučil pro - Moto je nejvhodnější pro někoho kdo má spoustu času na opravování.

Jednou jsme tak seděli v menze ČZU s kamarádem a on mě nabídnul motorku ČZ 477, kterou se již delší dobu snažil udat jeho dlouholetý kamarád. Papíry mám na 125 a v TP motorky bylo podobné číslo. Moc jsem neváhal a za 2000 pořídil motorku i s papírama.

Mám najeto cca 500 km (tachometr zapoměl počítat kilometry, takže nikdo neví přesnou hodnotu) + několik km jsem jí musel pomáhat hlavně vlastní silou (nebo mi pomohla gravitace Země). První 3 měsíce byla opravována a skládána do takového stavu, aby prošla STK (mimochodem prošla). Po STK byla opět opravována, aby byla i pojízdná (pořád nic moc).

Jízda je docela krkolomná, i když to je spíše rukama než motorkou. Motor netěsní a při parkování na zámkovce je třeba použít karton. Brzdy jsou celkem OK. Při jízdě se spolujezdcem je jízda extrémně nepohodlná. V podstatě nemůžu řadit a záda musím mít prohnutá do velmi zajímavé polohy. Spolujezdec si často stěžuje na pohyblivou gumu zadních stupaček. Úložný prostor je slušný. Vejde se mi zde lékarnička a TP. Nářadí vozím v batohu. Spotřeba je až udivující. Vůbec nechápu kam se ten benzín ztrácí. Poruchy této motorky by vydali knížku, druhý díl knížky, trilogii filmů a hru i s datadiskem.

Nejlépe se motorka cítí zavřená v garáži a polorozebraná. V tu chvíli funguje všechno, ale jakmile jí složím, tak nefunguje polovina věcí a já můžu začít znova.

Na motorce se dá určitě cestovat, ale pouze s potřebným nářadím na sundání nádrže, rozebrání karburátoru a dalšímí důležitými věcmi.

Takto to vypadá nyní. Kdo najde 10 rozdílů proti tomu jak jsme ji přivezli dostane zlatýho bludišťáka

droid
droid napsal 27.04.14 v 22:04

Dík pánové, že se líbí. Moto jezdí už několik stovek kilometrů v pohodě. Nyní jsou 2 názory co dále. Vzhled jsem zatim moc neřešil a někdo říká, abych na ní vymplivnul trochu fantazie a přizpůsobil si jí jak na funkčnost, tak na vzhled. Další je prostě postupně renovovat, chromovat a zachovávat původní stav. Strašně mě štve sedlo, který je nějak divně zkroucený a spolujezdec na mě pořád sjíždí. Co myslíte ... předělat nebo nechat?

droid
droid napsal 27.04.14 v 21:51

Dawes
Dawes napsal 27.04.14 v 19:45

Držim palec, aby ty závady byly jen v rámci záchvatu tvůrčího střeva. 477/476 jsou při aspoň trochu schopné údržbě nezničitelný držáci.

PanCanaLL
PanCanaLL napsal 17.04.14 v 22:19

hahaahaaa to sou hlášky! Když jí dáš trochu péče a VAPE tak jen jezdíš. Mě za 12000 km jen praskla žárovka a pružina od stojanu

Big.One
Big.One napsal 17.04.14 v 13:39

Cha chá ! poruchy vydané knižně na pokračování . Taky jsem měl takovou žlutou a vibrující.
Ale s větším řetězovým kolečkem a v terénu byla dobrá .
Jak já bych se projel…