Moto Guzzi Sport 1200 (2007)

Vlastník Tom-K
Vloženo 31.3.2014
Aktualizováno 10.5.2018

Vloženo: 18.05.2021, Uskutečněno: 20.02.2019, Zhlédnuto: 43x

Tak se mi Berta pochcala. Tedy jen tak ukápla, ale řešit se to musí. Ono se to vlastně řešilo už před dvěma lety, ale vzhledem k tomu, kolik jsem od té doby najezdil, je to vlastně novinka.
Vlhnout se nesmí, takže motor dolů, převodovku pryč a hned je jasné, že to je dle očekávání víčko vačky. Takže obrousit, vyčistit, zatemovat a řádně zalepit tekutým kovem. Naproti u převodovky sice přímo neteče, ale také prosakuje gufero, tudíž vyměnit a raději i s unašečem.
No a když už to mám celé na stole, tak rovnou komplet novou spojku. Sice by toho ještě nahrkala dost, ale na stará kolena se mi s tím už nebude chtít tahat. Repase zadního tlumiče, přetěsnění vany, výměna odvětrávacích hadic od hlav, aby nebyly zasr... válce, vyčištění a namazání ložisek, kontrola elektriky, přetěsnění šroubů příruby kliky (netekly, ale co kdyby) a samozřejmě nové pevnostní šrouby setrváku už jsou jen takové drobnosti.
Chtělo to ještě nějaké vylepšení pro dobrý pocit, tak jsem nechal ubrat trochu materiálu po obvodu setrváku.

pkKun (12) napsal 18.05.2021 v 20:20

Zdar, jestli to je takto, tak se nedivím, že tě neuvidím na Seči

1 reakce

Tom-K
Tom-K 19.05.2021 v 11:08

Ale ne, Peťane, to už je historie. Teď běhá jak srnka.

• "Trocha" leštění

Na Californii se mi líbily hliníkové leštěné ventilové víka, tak jsem se nějakou dobu chystal, že sundám tu ne úplně pěknou šedou i z těch Bertiných. Na Gonzově Viv vypadaly dost dobře, tak jsem se do toho dal. Kdybych v

Typ: Údržba
    Vloženo: 10.05.2018
    Uskutečněno: 24.03.2018
  • Zimní mazlení

Na cestu se nedalo, ale s kočkama se laškovat musí i v zimě. Takže do jedné ruky sklénku čehosi dobrého, do druhé dýmku či doutník znalý stehna statné Kubánky (spíš nějaké sterilní mašiny - svět už není, jakým býval) a t

Typ: Údržba
    Vloženo: 28.02.2017
    Uskutečněno: 28.02.2017
  • Výmaz mozku

Ne že by Berta jela špatně, ale přece jen se mi moc nezdála spotřeba a dohánění bohatosti mapy ukrutným snižováním hodnoty TPS, tak jsem využil Tomovy nabídky na malý ladící dýchánek. Jsem prostý pobíječ much, takže jsem

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 29.10.2014