Kawasaki KLE 500 (1994)

Vlastník Japekar
Vloženo 31.3.2014
Aktualizováno 31.3.2014

Funduro, to je nejvýstižnější popis. Zábavná motorka a univerzální, polňačky, okresky i silnice I. třídy. Prodáno.

Motorka koupena od Soukromník

První dojmy - Ty barevný kombinace v Kawasaki dělal někdo na LSD. Přední kolo 21 palců, to bude paráda. Sakra je to docela vysoký.

Motorku bych doporučil pro - Motka pro ... no to je těžký Kle si nechá líbit leccos. Je lehký, hodný, ovladatelný , když jede jeden tak i má slušný odpich. Začátečník i zkušenější, co mu vyhovuje točící se motor. Spíš pro vyšší lidi.

Doplňky na motorce - Padáky, vyhřívané rukojetě, kufr.

KLE sem si vybral, protože byla za super cenu ve fajn stavu s jasnou historií. Obecně KLE se prodávají za dobré ceny.
Chtěl jsem něco za Jawu 350, něco japonského, něco se vzpřímeným posezem, něco do 25KW, něco co brzdí a je spolehlivé. I když mě třinda nikde nenechala.
Tak jsem došel ke Kawasaki KLE 500.

Motor je parádní, jedu jen tak piánko 6000 otáček a pak můžu otočit heftem až k 11000 a nechat mozek někde v dáli. Točivej, ukrutně točivej motor. Nemá moc krouťák. Podle toho pak taky vypadá spotřeba. Klidná jízda řazení v 6000 otáček - 4,8 litru. Ustřelená hlava, jedu co to dá tak si 6l veme hned. Nádrž 15 litrů a 3 z toho rezerva, dojezd tak 250km - trošku slabina. Převodovka 6 kvalt hraje s motorem dobrý part, stupně jsou dobře odpřevodovaný. Výborné
Podvozek fajn, kam si usmyslím tam jede, ovladatelnost horského kola. Nejlepší místo jsou silnice 2. a 3. třídy... město taky dobrý,proplétání docela jde, KLE je ouzká motka. Na dálnici jsem nikdy nebyl. Výborné
Brzdy jsou trochu bída, proti JAWĚ brzdí všechno líp ale čekal jsem, že to bude ještě lepší. Zadní se blokne poměrně snadno. Hmm dobrý
Pohodlí... ale na KLE moc ne. Sedlo mě přišlo zatím nejhorší, co jsem seděl. Nechal jsem si ho rozšířit ale moc to nepomohlo. Ochrana proti větru ale je dobrá, i na člověka přes 185cm. Narovnaný posez je fajn, mám přehled daleko a nebolí mě záda. Dobrý ale mínus.
Desing je fajn ale ty barevný kombinace, hlavně ty první ročníky - zeleno fialová, nebo tmavomodrá a růžová... Brr nakonec mě z toho zbyla zelená metla s černou bez nálepek. Nakonec chvalitebný

Kle jsem prodal ale byla to pro mě parádní motka. Na ten motor budu vzpomínat a na to sedlo taky :/

ottas
ottas napsal 01.04.14 v 20:41

Pěkně napsaný ale s tou ochranou proti větru nevím,snad od pasu dolů.Měřím 187 a při 120 už dostávám do helmy takový pecky až mám v ten moment pocit že mi ta kebule uletí.