Jawa 350/632 (1987)

Vlastník Japekar
Vloženo 31.3.2014
Aktualizováno 31.3.2014

Moje první velká motorka... červená jawa 350/638. Prodáno.

Motorka koupena od Známí

První dojmy - První dojmy - ta vypadá... koupena po několikaletém odstavení. Ale jela. První projížďka skončila v sousedovo plotě :)

Motorku bych doporučil pro - Pro srdcaře, pro lidi co jim voní spálenej olej. A pro lidi, co jim nevadí mít občas ruce pěkně od šmíru.

Jawku sem si vybral protože to byl super kup a chtěl jsem něco, na čem se naučím s mokrejma papírama. A navíc mohl jsem si na ní leccos udělat sám.

První jízda byla veselá... no spíš pokus o jízdu. Vyndali jsme Jawku z dodávky u nás doma a že jí projedem. Sednu, moje první jízda na třindě, přidám plyn, pouštím spojku a ... válím se v prachu. Jawa odjíždí 15 metrů a šplhá sousedovi po plotě. Tak se zvedám a běžím tam. Soused na mě řve: TY, Ty radši jezdi na koloběžce.. Rudej pod helmou jak ta Jawa :D Škody drobné: padák, blinkr, zadní blatník. Holt pincek to není.
Pak jsem ji vždycky radši odtlačil za roh a tam až pak nakop.

Jawa se u mě zdržela 1 sezónu, za tu dobu jsem dal 1500Km a nikde mě nenechala.
Na ježdění kolem komína a vyčištění hlavy super stroj.
Motor fajn, výkon ze začátku ukrutný :) pak ale začal chybět.
Podvozek občas dovolil i nějaký náklon, za sucha :)
Brzdy bubnový dvouklíčovky - hodně přemýšlet dopředu, protože prudký bržení se nekonalo.
Spotřeba 4-4.5 l na 100km a k tomu deci oleje.

Když jsem prodal, tak mi jí skoro bylo líto... Holt první velká motorka.

AntonioGT
AntonioGT napsal 01.04.14 v 20:29

Jo taky jsem ještě předloni dráždil 350/638 a ten rám se v zatáčkách kroutí jako prase. Ale do prác nebo jak píšeš na výmaz mozku dobrý.
Chytl jsi i zachovalej kousek - za motorku, vlastenectví a srdce dávám 10b