Jawa 90 Roadster (1969)

Vlastník Radek156
Vloženo 24.3.2014
Aktualizováno 23.10.2018

Vloženo: 23.09.2018, Uskutečněno: 23.09.2018, Stav tachometru: 4 km, Zhlédnuto: 90x

Podzim 2018 po dokončení úprav elektrického rozvodu, odzkoušení zbastlené regulace přišla doba testování.
Potěšilo mě, že chytá docela spolehlivě, (pořizuju audio záznam pro profil na Motorkářích) a jdu to projet po ulici. Řazení OK, spojka OK, docela to frčí... teda moc to netáhne ve vyšších točkách a po vypnutí zahřátého motoru nenastartuju. Tak tedy elektrika - jiskru to háže docela silnou, akorát na totál mokré svíčce. Kontroluju klapku na sání, nastavení směsi OK, tak tedy posunu jehlu šoupátka, očistím svíčku, šroubuju, šroubuju, má to nějaký divně měkký doraz závitu... Tak čistím závit a při dalším dotahování je to jasné, stržený závit ku..a.
Dal jsem se do shánění informací jak na to a nakonec byla jistá pouze jedna cesta - oprava závitu profi sadou, do které jsem zainvestoval. Jedinný problém nastal s nadměrným vrtákem, který se ale podařilo osoustružit na přijatelných 13 mm. Docela to šlo, práce se podařila, postup opravy je vidět na fotkách.

• 3. projížďka

Vyjížďka za kamarádem Pepou. Počasí dušičkové, 13 stupňů Celsia, mraky plné vody nad hlavou, já bez rukavic, ale Povážský zázrak frčí a já si to užil. Najeto cca 55 km. https://www.motorkari.cz/profil/?uid=181443&act=t

Vloženo: 20.10.2018
    Uskutečněno: 20.10.2018
  • Druhá projížďka

Krátký výlet za kamarádem, celkem cca 33 km. Motor šlape, řazení v pohodě. Na 4. rychlost to po rovině vytáhne asi na 70 km/h, 5. je spíš jen udržovací, zrychluje jen s větrem v zádech nebo z kopce. Přesto předčila moje

Vloženo: 17.10.2018
    Uskutečněno: 17.10.2018
  • První projížďka

Po nezbytných domácích povinostech dnes odpoledne první projížďka! Motor šlape pěkně, jen se mi zdál dřív trochu silnější, ale pravda, to bylo před 20 lety a 20 kg... Nejde příliš do otáček a po kontrole svíčka OK, tak

Vloženo: 16.10.2018
    Uskutečněno: 16.10.2018