ČZ 350/472 (1979)

Vlastník Oukles
Vloženo 23.3.2014
Aktualizováno 23.3.2014

Je to velice pěkná motorka ČZ s motorem Jawa typu 634.

První dojmy - Po zhruba 150-ti kilometrové vyjížďce ,jsem byl naplněn spokojeností a tak nebylo zklamáno mé očekávání.

Tento stroj jsem měl vybraný už nějakou dobu. Už dlouho jsem chtěl vlastnit nějakou tu třistapadesátku. Vždy mne uchvacoval specifický zvuk motorů těchto mašin. Protože jsem příznivcem značky ČZ tak nebylo moc nad čím přemýšlet. Pravda je že v mém hledáčku bylo více typů třistapadesátek Jawa a ČZ. Z důvodů ne moc velké dostupnosti, dá se říct vzácnosti, ČZ 350 v naší republice ohlížel jsem se po Jawách. Jawa 634 se mi i přez dobrou dostupnost moc nezamlouvala. Modernější jsem nechtěl, hledal jsem spíš veteránka. Po usilovném brouzdání na internetu a mnohaměsíčním vyčkávání, se konečně v prosinci 2013 na aukru naskytla vyjímečná příležitost. Byla to mnou požadovaná ČZ 350 z roku 1979. ČZ 350 472 se mi zamlouvá mnohem víc než Jawa 350 634 i přes to že mají tyhle dvě mašiny naprosto stejné motory. Než jsem se mohl na této motorce svézt, musel jsem udělat GO motoru. Vyměnil jsem pár poškozených dílů 35-tiletým používání tohoto stroje. První kilometry byli s tekoucími předními tlumiči, které po vyšplíchnutí poslední kapky oleje šli na doraz již při menší nerovnosti silnice. Následně mi v 90-ti kilometrové rychlosti praskl kordon v předním plášti. Došlo tak k vyzutí poloviny pláště na levou stranu. Až neuvěřitelné ,ale povedlo se mi bez pádu motorku zastavit. Následovalo mne šestikilometrové tlačení domů Po výměně obou plášťů a výměně matic s gufery předních tlumičů a znovu nalití oleje, jsem již zažíval opravdu plnohodnotnou jízdu.

Jirka4137
Jirka4137 napsal 11.12.17 v 06:12 10b.

Moc pěkný strojek .

milanov
milanov napsal 02.11.16 v 23:14

parádní stroj taky jí chci do sbírky nevím jen jak jí dostat na papíry ,,,,napsal jsem mail diky ..

SalvatorPRO
SalvatorPRO napsal 11.08.15 v 21:32 10b.

To je prostě nádherná motorka taky jsem si ji teď koukpil doufám že bude jednou vypadat i ta moje

_Happy_
_Happy_ napsal 13.10.14 v 14:22 10b.

Pěkna

MotodědekTonda
MotodědekTonda napsal 11.09.14 v 14:24

Pěknej kousek,hodně šťastnejch Km.