Honda XR 125 L (2005)

Vlastník Rischwon
Vloženo 17.3.2014
Aktualizováno 14.11.2014

Offroad výlet na hrad Buchlov

Vloženo: 14.11.2014, Uskutečněno: 02.11.2014, Stav tachometru: 38000 km, Zhlédnuto: 26x

Na poslední výlet s mojí ted už bývalou XR, jsem vyrazil bez plánu ale hlavně že jedu a užívám si pojezd. Vyrazil jsem z UH směr Staré Město za kterým hned sjíždím na offroad a směruji na Velehrad v rytmu výmol a průjezdů přes rozbahněnou cestu. Posléze to stáčím na Zlechov/Tupesy, kde mě zlákala na horizontu krása podzimních vinic. Projíždím se mezi nimi, a je zřejmé že i to "pozdní" už dávno kvasí ve sklepě.
Dále směřuji blíž k vesnici Zlechov kde mě z dálky vítá polňačka, která lemuje okraj vesnice až k hlavní cestě po které pokračuji dál směr Buchlovice. Projíždím zámeckým městem a užívám pojezd, směřuji směr Břestek. Hned po odbočce na Břestek vidím turistickou směrovku na hrad Buchlov a hned bylo jasno kam má stopa bude směřovat.
Jedu stále víš a víš po cestě která se během chvíle vytratila do lesní stezky a intuitivně cítím že cíl je nablízku. Projíždím lesem a stoupám rozbahněnou lesní cestou, kterou zdolávám krokem na 1, 2. Dostávám se na rozcestí, kde jsem chtěl zastavit, ale vidím že kaple sv. Barbory je skoro nade mnou, tak pokračuji dále pod Barborkou a hrad Buchlov se záhy objevil (viz foto). Projíždím v podhradí a při západu slunce se vracím směr studánka pod Břesteckou skálou, ale to jsem ještě netušil do jakého klesání se pouštím s univerzálními gumami od Pirelli.
Ze začátku to klesání není zas tak hrozné takže v klidu sjíždím ale čím jsem níž tím je klesání prudší a cesta obtížnější. Samé bahno, rigoly od tekoucí vody a kamení,... Zadní kolo je po sešlápnutí brzdy skoro furt ve skluzu, takže se to snažím nějak zachraňovat zařazenou jedničkou s pobrnkáváním přední brzdy. Při pohledu na vyjeté stopy crossových gum, jen tiše závidím a zároveň si říkám co tady "kur.." na těch gumách dělám a sám se divím že jsem konec kopce nesjel po čuni hlavou dolů a s motorkou za krkem. Konečně jsem dole, srdce buší o sto šest a už se vidím jak tu samou cestu jedu směrem nahoru na novém stroji s adekvátním obutím.
Míjím chatařskou oblast a v poklidu po silnici mířím dom směr Břestek kolem balon centra a sjezdovky. Pak už jen po hlavní a za tmy dorážím spokojený dom.
XRku děkuji za zkušenosti a doufám že pánovi co ji chtěl na ježdění do pole a na včely bude sloužit dalších x let.

• Honda - Servis

repas přední vidlice (nové gufera, olej, trubka, harmoniky), nové spojkové lanko, seřízení a kontrola řetězu, výměna brzdové kapaliny, výměna pravého brzdiče + nové brzdové destičky

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 17.04.2014
    Uskutečněno: 15.04.2014
  • Připrava koupené motorky na sezonu

Výměna vzduchového filtru, odvzdušnění klikové skříně, výměna oleje, promazání řetězu

Typ: Údržba
    Vloženo: 20.03.2014