Suzuki SV 650S (2004)

Vlastník Popkos
Vloženo 14.3.2014
Aktualizováno 9.8.2015

Dvouválec se slušným točivým momentem a krásným zvukem. Živá a pěkná motorka.

Honda CB 600F Hornet: Měl jsem pro jednu krásnou jet, ale den před tím ji pán prodal. Nakonec jsem rád, že se tak stalo, protože bych se jinak nedostal k SV :-)

První dojmy - Sportovnější posez, váha je více na rukách a nohy jsou výše vzadu, překvapila mě flexibilita motoru, brzdy jsou dostačující.. Super zvuk dvouválce v kombinaci s laděným výfukem.

Doplňky na motorce - Laděný výfuk Scorpion, padáky, menší blinkry, vyhřívané gripy, zkrácená podsedlovka, kryt na sedlo spolujezdce

Najel jsem zatím asi 90 kilometrů, tak sdělím to, na co jsem stačil přijít.

Po Hondě CBR 125R docela příjemný rozdíl. Po výkonové stránce nemám slov, ale po 125cc jede jak svině všechno, co má o pár koní víc. Jsem překvapen z flexibility motoru, když jedu se zařazeným šestým rychlostním stupněm a přidám plyn, motorka začne krásně zrychlovat, bez keců.
Samozřejmě po CBR je také nezvyk to, že se motorka musí řídit více tělem. Další super věcí je zvuk, co ten V-Twin vydává, fakt nádhera. Všude se píše, že SV spatně brzdí, cestou jsem jen přišel na to, že je potřeba za páčku více vzít silou. Dnes jsem ale brzdiče celé rozebral, vyčistil a zjistil jsem, že tam jsou originál destičky Tokico. Dále podvozek, ten byl při koupi nastaven na maximální předpětí pružiny a zadek byl také přitvrzený. Díry to žehlilo docela dobře, čekal jsem, že to bude házet víc. Jinak z toho sportovnějšího posezu jsem byl po 90ti kilometrech docela K.O, ale to si zvyknu, ještě to byla první vyjížďka v letošním roce. Jinak na motorce jsou obuty Michelin Pilot Power, jenže jsou 8 let staré podle DOT čísla. Zkusím s nimi pár km najet a uvidím. Jinak k motorce byl i kryt, místo zadního sedla spolujezdce a záslepky na díry, které zůstanou po sundání madla. Už se těším, až to namontuji.

15.3.2014
Tak motorka nestartuje, nechal jsem dát baterii na zátěžový test a je jeden článek v háji. Takže nová baterie mě nemine. Jinak neduhy, co motorka má, jsou předchozí majitelé. Ale postupně dávám do kupy. Brzdové třmeny snad nikdo nikdy nečistil. Jinak jsem ještě nechal přes noc páčku přivázanou ke gripu a rozhodně o dost ztvrdla, tak uvidíme na silnici. Jinak řetěz vypadá, že je skoro nový, tak tím lépe.

17.3.2014
Tak dnes jsem rozhýbal čepy na kotoučích. Předtím byly velmi zatuhlé a teď s nimi jde otočit prsty. Tím pádem brzdová soustava je téměř připravená. Zatím jen chybí výměna gumiček a kapaliny. Ale to provedu až v průběhu sezóny. Teď se hlavně musím s motorkou seznámit.

18.3.2014
Tak mi dnes dorazila nová baterka Varta YTX12-BS. Přelít tu kyselinu do ní byl snad zlý sen.. Nakonec se to povedlo asi po hodině a půl. Motorka naskočila na protočení. Jinak jsem konečně slyšel zvuk z toho výfuku bez tlumivky.. To je MASAKR!!

23.3.2014
Motorka má občas tendenci táhnout při zmáčklé spojce, zkusil jsem tedy v prvé řadě vyčistit ten šnek, co je u pastorku a seřídit dle manuálu na správnou vůli. Jelikož teď není počasí, tak to nemůžu vyzkoušet. Ještě zkusím vyměnit olej, jestli třeba tento moc nesedí lamelám a lepí se kvůli tomu. Snad to nebude nic horšího.. Jinak jsem namontoval kryt zadního sedla a sundal madlo. Vypadá to fakt suprově!

26.3.2014
Tak dnes dorazily nové bačkory. Nakonec jsem se rozhodl pro Metzeler M5 Sportec Interact. Všichni je chválí, tak jsem na ně zvědavý.

30.3.2014
Tak motorka je už stažená na 35 kW a může se konečně na silnici legálně :D Najel jsem na plném výkonu cca 150 km, tak jsem se bál, že bude těch 35 kW málo, ale ukázalo se, že to jede pořád dost dobře i ve dvou. Motorka jako taková mě hrozně baví, ten dvouválec mě hrozně chytl. Hrozně mě u toho baví hrát si s tou brzdnou sílou motoru před zatáčkou a hrát si s meziplynem při podřazovaní. Jinak ty brzdy jsou fakt na hovno! Vůbec to nebrzdí. Štěstí je, že toho hodně zbrzdí motor. Jinak ty Metzelery M5 jsou fakt super gumy. Fakt radost s nimi jezdit. Jel jsem akorát 3x Dubou a to jsem měl za sebou ještě přítelkyni, tak jsem jel opatrně, takže už se těším, až si to sklouznu sám. Jinak spotřeba při jízdě ve dvou na té Dubé byla 6-7 litříků, což se mi moc nelíbí, ale zase na to při jízdě nekoukám a snažím se co nejvíce užít jízdu.

11.4.2014
Tak máme najeto něco málo přes jeden tisíc kilometrů a musím říct, že mě motorka fakt baví i s 35 kW :D . Už si na ní připadám víc v pohodě, a jízda je pro mě už přirozenější, teď už jen zbývá sjet poserpruhy. Spotřebu mám zhruba 6 litrů na 100 km. Takže na nádrž cca 280 kilometrů. Musím ještě vyměnit konečně ten olej a brzdovou kapalinu, ať mám konečně klid.

17.5.2014
Tak najeto cca 2 000 km. Není teď moc počasí, takže chudinka pořád stojí v garáži. Jinak po výměně kapaliny a pořádném odvzdušnění a nechání páčky přes noc přivázanou ke gripu došlo k opravdovému ztvrdnutí páčky, na první dojem působí, jako bych měl opletené hadice. Jinak tomu taky prospělo že jsem ty třmeny celé rozebral a vyčistil. Gumičky jsem prozatím nechal původní. Jinak brzdný účinek je o dost lepší. Chce to tedy, aby se tam dostalo teplo, ale pak fungují docela dobře. Jinak mám pořád problém s unášením spojky. Takže musím co nejdřív udělat spojku.

7.6.2014
Tak blížím se ke 3 tisícům. Konečně je pořádný teplo. Jinak všechno zatím bez problémů. Ta spojka se po výměně oleje o dost zlepšila, řazení je pořád tužší, ale už se nerozjíždí sama od sebe při zařazení jedničky. Jinak jsem zkoušel brát Vervu 100 a nepřišel mi v tom žádný rozdíl, ovšem dnes jsem vzal plnou Naturalu 95 ze Shellky a přišlo mi to o dost mrtvější, než s Vervou. Sám jsem tomu nevěřil, že dokáže palivo udělat takový rozdíl.

Terezinec
Terezinec napsal 15.04.15 v 21:51

krááásnáááá!

Hříbek
Hříbek napsal 11.09.14 v 20:48 10b.

pěkný eSvo ať slouží a dělá jen radost

Ludvavav
Ludvavav napsal 14.06.14 v 22:42

Super stroj ... přeju spoustu kilometrů

Koubis7
Koubis7 napsal 07.04.14 v 16:02

Skvělá kočka

Popkos
Popkos napsal 30.03.14 v 19:55

Díky moc :) Doufám že bude ))))