Yamaha V-MAX (2003)

Vlastník Smáčel
Vloženo 12.3.2014
Aktualizováno 12.3.2014

Krásný zvláštní stroj, vždy jsem ho chtěl!!! V-maxe musí člověk buď milovat, nebo ho nenávidět!!!

První dojmy - První dojmy byly přesně to, co jsem předpokládal. Já když jsem tento mastodom kupoval, tak jsem ho tři roky prohlížel, četl všechny možný recenze, zkušenosti, ptal se lidí, co na ní jezdí, takže jsem věděl, do čeho jdu. Stroj s až brutální silou, málo brzdí, skoro nezatáčí, ale je to V-max!!!

Doplňky na motorce - Vše je originál, pouze jsou daný jiný zadní tlumiče(Ohlins)

V-max se mi od začátku vždy líbil, krásná motorka, velikánskej motor zvláštní koncepce, vždyť kolik motorek má čtyřválec do V???

Zkušenosti s touto motorkou jsou přesně takové, jaké jsem čekal. Brutální zátah, brutální výkon, na 350 kg těžkou motorku plus já dalších 130 kg slabý brzdy, slabý rám, furt se kroutí, jiný průjezd krz zatáčky než jiná motorka. Ale prostě mám MAXE, jede to a když se s tim člověk naučí jezdit, tak je to paráda.

Ovladatelnost tohoto stroje je zvláštní, je pravda, že na něm je krásný posez, pohodlný, pohodlný i pro spolujezdce. Úložný prostor je takřka žádný, max u airboxu na lekárničku!!!

Spotřeba záleží hodně na stylu jízdy. Při normální jízdě tak vokolo sedmi, ale v momentě nejakýho závodění kliďánko deset jedenáct a vůbec se nestydí!!! Ale zase pravda je, že prostě 105kW výkonu nezískáte ze vzduchu!!!

Jinak spolehlivej stroj, musí se mu dát co potřebuje během zimní údržby a potom je celý léto klid.

Jinak nejlíp se samozřejmě max cejtí na dálnici nebo dlouhejch rovnejch úsecích, ale to zase nebaví mě, takže už jsem se na něm naučil (alespoň trochu) a dá se to i v klasickejch úsecích v zatáčkách, členitym terénu apod. Dá se na něm dobře ject i delší štreky, má dobrý sedlo a to i pro spolujezdce a hlavně vzhledem k tomu, že každejch max 200km se musí tankovat a tudíž se protáhneš, tak je to v poho!!!

DEDERÁK
DEDERÁK napsal 15.03.19 v 14:15

Krásnej stroj... nebude na prodej?

schimir
schimir napsal 09.07.18 v 08:30 10b.

Krásný kus!!!

honza_v-max
honza_v-max napsal 26.11.16 v 22:03 10b.

Sid2
Sid2 napsal 19.03.14 v 17:53 10b.

Nádhera to je můj sen

čert129
čert129 napsal 19.03.14 v 17:49

krásné kousek přeji Ti hodně šťastných km. a pohodu na cestách 10b.