renocar_unor

Kawasaki Z 1000 SX (2013)

Vlastník skubala
Vloženo 11.3.2014
Aktualizováno 24.8.2015

Pro mě absolutní kompromis mezi sportem a cestováním. Pro samotného jezdce je hravá ve dvou je to poslušný cestovní stroj.

Motorka koupena od FIRMA:Moto Havrda (Hradec Králové) - Velmi vstřícný a profesionální přístup.

Honda VFR 800: Cena, datum dodání, nemožná prohlídka předem.
Honda VFR 1200F: Velikost a cena.

První dojmy - Do ruky sedla po 5-ti km. Začátek byl dobrý, jen jsem byl zvyklý na tarého horneta 600, tak jsem chvíli bojoval s velikostí a jiným vnímáním rychlosti jízdy. Ale to po těch pár kilometrech přešlo. Vejdem se na to pohodlně dva.

Doplňky na motorce - Doinstalované padáky od RDmoto. Pěkný doplněk, navíc sleva na pojistce.

K výběru došlo z několika důvodů. Hledal jsem stroj na cestování, ale aby nechyběla možnost rychlejšího a zábavného svezení. Jednalo se o loňský model, takže cena byla přpijatelnější než u jinych zvažovaných motocyklů. Ve chvíli kdy jsem se na ni posadil nebylo co řešit a do týdne už jsem na ni jezdil.
V pátek koupená, nebylo moc času, ale do neděle jsem najel 600km, do dalšího pátku 1000km na první garančku. Zatím nebyla možnost pořádně testovat, zejména kvůli záběhu motoru, který končí až v 1600km. Ale jinak prostě bomba. Jen při prvních 800km jsou max ot. 4000, to vychází na cca 94km/h což v provozu na českých silnicích je dost málo. Při obsazení pouze jezdcem je motorka hodně "hravá" - krásně se pokládá do zatáčky, je živá i ve velmi nízkých otáčkách. Při obsazení ve dvou je stále velmi živá jen už se jí musí trochu pomáhat do zatáčky, to je ale i tím, že na ni ještě nejsem úplě zvyklý a možná jsem až příliš opatrný. Zvládá i horší kvalitu silnic.

PAVEL1250
PAVEL1250 napsal 12.03.14 v 21:27 10b.

Moc pěkná 10b

gatrik
gatrik napsal 12.03.14 v 20:18

gratulujem

biosák
biosák napsal 11.03.14 v 18:26 10b.

Krásná motorka.

Htibro
Htibro napsal 11.03.14 v 16:40 10b.

Nádhera taky můj vysněný stroj