Yamaha XVZ 1300 Royal Star Venture (2001)

Vlastník Bicman
Vloženo 8.3.2014
Aktualizováno 19.7.2014

Jel jsem si pro HD Electra Glide a odjel jsem na Ventuře.

Harley Davidson FLH 1200 Electra Glide: Byla nějaká slabá na můj vkus

První dojmy - Na první pohled je to velice krásný stroj, když jsem ji viděl naživo, úplně jsem přešel nějakou tu kosmetiku na laku. První co zaujalo byl motor. Je to kus a k mašině sedne. Za pozornost stojí i "palubní deska", nic zvláštního na ní není, je jednoduchá, ale přesto nutí oko k podrobnějšímu ohledání :) Jízda super.

Motorku bych doporučil pro - Cestovatelé a fajnšmekři

Doplňky na motorce - , Držák pití, , 2x zásuvka 12V + USB , nosič na top case, Alarm, pás na nádrž s kapsou na zakázku, rámy na boční kufry, 19" plexi, opěrka šofca

7.3.2014
Srovnávati budu s GW GL1200, neb je stejná v KW. Tož pohodlí řidiče je na 100% mnohem komfortnější. Je sice vyšší, ale zato co se odpružení týče ladnější než GL1200. Průběh výkonu se mi taky zdá plynulejší a výraznější. Sice je fakt, že tu srovnávám jabka s hruškama (GL1200 rv 89 - Venture rv 2001), ale nevím s čím jiným bych to porovnal. Co se týče řazení, tak to tam padá krásně na ťuk. Převodovka není nijak hlučná, ale je pravdou, že tam chýba ta šestka. Při zkušební jízdě dostala za ušiska a samozřejmě že mi to nedalo a na kósku sem to zkusil... během chviličky tam bylo 160km/h a věřím, že kdyby byla delší cesta, tak to poleze ještě nahoru.
Co se týče hmotnosti, tak nevím, proč vždycky když si někdo koupí cestovního fechtla, tak kvičí že je to těžký a špatně se s tím manipuluje. Doprčic vždyť než něco koupím, tak se o tom informuju a něco si o tom přečtu a hlavně než to koupím, se na tom svezu...a pak nemusím nikde jak jitrnica vypisovat jak tomu chybí zpátečka a že je to blbě ovladatelný na místě.
Ještě nějakou chvilku to bude trvat než se zžijem, ale časem připíšu víc a doplním foto. Zatím jsem na ní jel jen cca100km od prodejce do Brna, ale luxus. Už se těším na dnešní onanování v garáži, neb jsem ji včera dovezl už potmě a navíc jsem to musel jít zapít :)
Více info o životě Venturky s Bicmanem v sekci "Deník"

Tak najeto přes 2000km a proveden balšoj servis (cca 40000)
Tlaky jsme zvedly o 2bary a je to znát, najednou to líce 180km/h , tedy maximálka.
Tempomat je veliké plus na delší cestování a kufry jsou větší, než u GW GL 1500. Opěrka řidiče je veliké plus na štreky. Nopvé obě pneu Pirelli 66 a větší cestovní plexi 19". na zakázku kožený pás s kapsou na mp3, přidal jsem taky zahrádku na top case a ochranné rámy bočáků. Nově také komplet spojka, olej v kardanu i motoru a výměna všech ostatních kapalin. Přední tlumiče jsou taky repasovány a staré inner pipe vyměněny za nové. Ložiska v krku řízení jaou taky nové. Vše provedeno v odborném servisu Vangelas. Z celého servisu také fotodokumentace i doklad.

dragdan
dragdan napsal 10.03.19 v 14:15 10b.

Zdarec chtěl bych se zeptat kde se dají sehnat rámy na kufry Yamaha XVZ1300 Roadstar venture díky.?

Krtek1311
Krtek1311 napsal 30.01.17 v 07:05

nádhera

Krtek1311
Krtek1311 napsal 30.01.17 v 07:05 10b.

nádhera

Golett
Golett napsal 15.07.14 v 00:47

Opět krasavice jasných 10 b

Dekadentville
Dekadentville napsal 28.03.14 v 12:09

paráda, ať slouží, dlouho jsem po ní na netu koukal...