renocar_unor

Kawasaki GPZ 550 (1988)

Vlastník Broničto
Vloženo 6.3.2014
Aktualizováno 10.1.2021

Krásný kup, zlevněný z 19 000,- na 12 000,- .. motorka nebyla pojízdná ale po menších úpravách a štelování jezdí jako ďas.

První dojmy - Motorka padla do ruk jako zadek na nočník . Skvělá mašina.

Tuto mašinu jsem pořídil jak už z finančních důvodů, tak i proto, že jsem měl zkušenost na této motorce jezdit, ať už jako spolujezdec, tak i řidič (bratr vlastní též kawasaki gpz 550 ) . Na motorku jsem si rychle zvykl , ikdyž jsem měl z počátku menší problémy s váhou motorky ( já 65kg :D ).. motorka se mi líbí jak vzhledem, tak i řízením a pohodlností ..
Z počátku, když jsem motorku pořídil a dala se do provozu ( motorka byla nepřihlášená dovezená z Německa a k tomu nepojízdná ) , objevovaly se občasné poruchy , ale jak se vše dalo do kupy, motorka jede krásně ... nutno dodat, že jsem druhý majitel a první byla žena.
K motorce jsem dostal náhradní boční plasty , laděný výfuk, přední plexi, sedlo a to vše za 12 klacků

Dalsim rokem se problemy delali mnohem vic, spatne startovani atd. Taky se ozyval rozvodak. Nakonec to dopadlo tak ze membrany v karbecech byli praskle a motorka proto ani nejela jak mela,vule ventilu tez hruza .Jednoho dne sel motor cely ven a rozebrat.Dali jsme novy primarni retez s rozvodovym ( ten primarni byl fakt volny to sem hledel ). Udelali jsme vule ventilu, ktere byli rozhasene a jelikoz karbece na tento model je pekny orisek sehnat, vyresil jsem to koupi z modelu zephyre 550 ktery ma vlastne temer stejny motor. Skladacka to byla opravdu suprova, protoze bylo leto a ne zrovna nejlip se darilo a hlavne uz jsem chtel jezdit. Nejvetsi problem nam teda pak udelalo casovani, ale povedlo se to .Karbece se vycistili a seridili. Podtlaky delat bylo tez hodne zdlouhave ale po delsi dobe hrani si s tlakama, bylo serizeno ! Od te doby jezdi opet super, ale na zimu 2016 jsem zkousel komprese a jeden valec je hodne v prdeli, takze na jaro to vidim asi vymenou ventilu , at holka krasne vrni .

Prikladam par fotek z vymeny primarniho a rozvodoveho retezu. Tez se delali vule ventilu, nove tesneni pod hlavu + valce, rozebrani a vycisteni karburatoru.

vopák
vopák napsal 11.01.21 v 10:41 10b.

Youngtimer jak víno..krásná

ptr_skr
ptr_skr napsal 18.04.20 v 00:09 9b.

chevyr
chevyr napsal 31.01.17 v 08:20 10b.

pěkná práce

Jenda1605
Jenda1605 napsal 30.01.17 v 23:08

Luxus

Broničto
Broničto napsal 26.01.17 v 21:59

Dekujuu na srazech, i kdyz jsem cekal ze bude prehlizena, tak hodne lidi chvalilo . potesi moc urcite