Jawa 350/640 (1999)

Vlastník Kafi
Vloženo 26.2.2014
Aktualizováno 26.2.2014

Vloženo: 21.04.2015, Uskutečněno: 21.04.2015, Zhlédnuto: 10x

Tak je kolem 22:00 jsme asi 30km před Břeclaví, máme za sebou 250km, vyráželi jsme kolem 16:45 z Prahy. Přes Prahu to byla sebevražda, pač to bylo zasraný jako vždycky, typický pátek. Brali jsme dvakrát benzín. Poprvé v Praze než jsme vyjeli, kdy na tachometru bylo 43 175km a podruhé teď na benzínce, což je cca o 250km dál. Trasa vedla z Prahy na Úvaly, pak na Kolín, na Havlíčkův Brod. V Havl Brodu jsme dali protahovací pauzu na benzínce. Mimo to, jsem taky studoval trasu, protože jsme krapek zakufrovali, holt můj orientační smysl je na úrovni blondýnky. Nicméně jsem neutkl do skříně se poradit s Kabátama, ale našel jsem úspěšně správnou silnici na Žďár nad Sázavou. To byl asi nejhezčí úsek z celý dnešní trasy. Vlastně to je stará 18ka (dnes již 19ka), kterou bych si dovolil považovat ze českou route66. Ta dříve spojovala východ Slovenska se západem Česka. Celá tahle trasa je moc krásná, klikatí se skrz kraje, provoz minimální a příroda úžasná. Bohužel my měli tu smůlu, že hned za Havl Brodem jsme dojeli kamion, který nebylo skoro celou cestu kde předjet. Nicméně všechno zlé, je pro něco dobré a my si tak díky šnečí rychlosti mohli užívat nádherný západ slunce. Ten byl krásně vidět v serpetnýnkách mezi stromy. Romantika jak má být. Jen my dva, motorka, velký lodní pytel za ženou, nafouklý tankvak předemnou, silnice a všude kolem nádherná příroda, která na nás dýchá plnými doušky. Kousek za nimi mi však začali silně téct nervy a nemít helmu, tak i ptáci si začnou klepat na hlavu proč tak řvu. Jak na potvoru, jsme tedy ty nejkrásnější zatáčky jeli střídavě na 2ku s 3kou a na závěrečné rovince nám teprv kamion neochotně dovolil ho předjet. Tou dobou se už začalo stmívat a poslední úsek před dálnicí jsme jeli už za šera až tmy. Nebylo to úplně ono, protože za tmy jezdím nerad a navíc se na Vysočině znatelně ochladilo. Za tmy jsme zastavili na roztávací pauzu ve Velké Býteši, koukli na hvězdy a po objížďce nalítli naší raketovou rychlostí na D1, po které jsme dojeli až sem. Dálnice ukrojila z našeho dýmového koláče cca 70km.
Jedem 90-100kmh a v nádrži není kupodivu ani vír. Nabaleni jsme na můj vkus až dost a přitom je stále lepší Doris živit než šatit. Vypije jen 11l na 250km za to za poslední rok sem do toho, aby se na ní dalo jezdit v klidu investoval trošku více než do jiných mašin. S tím souvisí i další věc, že původně jsme měli jet na půjčené Jawě, ale z pár důvodů sem vzal tu svojí olejničku, jak říká s oblibou kamarád, kdybych jí umyl tak se asi už rozpadne...Prostě mažu rád a mažu pořád. Sice vypadá jak kdybych ji vytáhl bůh ví odkud, ale vždy je připravená. Hlavně sem ji teď dolaďoval, kvůli minulému týdnu, kdy jsem chtěl jet na Usedom a ačkoliv se řídím heslem:,, Není špatné počasí, jen špatně oblečený motorkář!“ tak sem to minulý víkend vzdal, kvůli předpovědi, která se tedy vyplnila až poslední den. Holt rosničky si asi zase přihly.
My si přihnout nemůžem, protože nás čeká cesta dál směr hranice, dokud nám nerupnou párátka, které nám podpírají víčka. Původní plán byl dojet až do Maďar, ale ten sme přehodnotili, když jsme se začali na mašině klepat, ačkoliv v kilu Doris už nevybruje. Usoudili jsme, že někdo vypnul topení nebo sme vjeli do mrazáku a tak bude lepší zalézt u hranic do kukel a ráno se čerství vylíhnout, připraveni vstříc dalšímu Jawa dobrodružství. A jelikož znám heslo, že s prázdnym žaludkem se blbě spí neboť tě kručení v břiše vyleká víc než chrápající medvěd, tak jsme si dali tady na benzínce do nosu. Náš ubrousek prostřel naší typickou Jawavečeři: Pochoutkový salát pro strýčka Řáholce, rohlíky, paštiku a salámek. Krysy a potkan čekali, že něco zbyde – nezbylo! Holt jezdíme na mašině pro socky (jak někteří tvrdí) tak i jako socky hamižné večeříme – kam se na nás Polriech hrabe. Nejsme však prasátka, i když si na jawičce chrochtáme blahem a tak nám zdejší výsernice posloužila i jako luxusní umývárka. Voda jim tu na rozdíl od bratrů Slováků (jak se dočtete dále) teče pro zákazníky zdarma, díky tomu jsme mohli jet hledat dále luxusní ubytování se svěžím dechem.
Protáhneme tedy ještě kosti (Týnu brý začínají brát záda – holt není zvyklá na intenzivní Jawamasáž) a vyrazíme na dnes posledních 35km. Doufám,že to bude ubíhat stejně fajnově jako doteď a na konci čeká jistě hezké křovíčko, které čeká jen a jen na nás!

Kafi (27) napsal 05.05.2015 v 22:16

Bašňáku, mám se od tebe ještě co učit Jojo na Jawě toho člověk zažije mazec, ale tobě se nelze rovnat...ale snad se přiblížím teď v tom Skotsku na té Jawě 125 Travel!!

JiB (29) napsal 05.05.2015 v 20:26

Kafi Kafi, bacha na pravopis, na to jsem pes
Jinak mi to připomíná mně s paní dochtor před čtyřiceti léty - ale to ještě nebyly pohostinné benzínky, ony nebyly skoro žádné benzínky...
Tak hlavně že žijete jízdou, a tak to ma byt...

Kafi (27) napsal 22.04.2015 v 20:50

Zdravím

díky, budeme pokračovat jen co se najde čas...to nás za měsíc čeká Skotsko

Tommino (6) napsal 22.04.2015 v 18:08

Zdarec Kafi,

dobrý počtení - to já ještě nikde nebyl, páč čásek mi moc nepřeje, ale chystá se chystá

Miraz250 (16) napsal 22.04.2015 v 14:37

To je to správné jawacestováni doufám že to taky někdy zažiju.

Kire640 (21) napsal 22.04.2015 v 09:16

Dobře Vy Držím palce, ať je tepleji a cesta ubíhá

• Video Jawa 125 Travel do Skotska!

Konečně jsem dodělal slíbené video z cesty na Jawa 125 Travel do Skotska! :) Budu rád za Vaše komentáře :-DD Jinak kdo by chtěl vidět přednášku, tak budu 25.9.2015 od 21:30 přednášet na 10. setkání příznivců magazínu

Vloženo: 19.09.2015
    Uskutečněno: 19.09.2015
  • Rozhovor o cestě do Skotska na Jawa 125 Travel

Tak konečně plním slib - cestopis o naší cestě do Skotska na Jawa 125 Travel... Pokud si chcete poslechnout co nás s přítelkyní na cestě do sever potkalo, tak Aleš dnes vypustil slíbený rozhovor :) Poslechni zde: Jawa

Vloženo: 09.08.2015
    Uskutečněno: 09.08.2015
  • Výprava bez kiltu Den finální - 1. zpráva po návratu

Přátelé, kamarádi a náhodní kolemjdoucí, jsme v pořádku zpátky!!! Ještě v sobotu jsme byli 1600km od domova a dnes se vyspíme v pohodlí postele Emotikona smile Výlet stál za to, jsme živí a zdraví! Zážitků bylo a je spou

Vloženo: 16.06.2015
    Uskutečněno: 16.06.2015