ČZ 125/476 (1975)

Vlastník mirapulec
Vloženo 25.2.2014
Aktualizováno 20.7.2023

Pěkně upravená.A origo díly k tomu jsou(do budoucna,až nebudu mít do čeho píchnout nebo s tím seknu(co nastane dříve)snad varianta A).

Motorka koupena od Petr Hejc - Bez problémů.Rychlé poslání tp.

První dojmy - Dojmy z jízdy doplním později.Zatím ujeto cca 500metrů.Spojka ko,rozeta,řetěz(vylámaných cca10 válečků)mírně rozhašená elektrika,baterka,ve vidlích močka,v převodovce vyjetý olej(barva a hustota)aj.Jo a vyměním pro klid duše i primární řetěz,ten je nejspíš původní,takže brutal vytahaný.Prostě zatím bezedná jáma na nedostatkový financ.Ale za 12tis,co bych chtěl.že jo.A předchozí majitel ji už používal asi jen jako postrk po okolí,protože už má Xtou další motku.

Motorku bych doporučil pro - Takovej krám bych nikomu nedoporučil :-)) Ale je s ní sranda:-)

Proč Čízu?S limitem max 15tis.toho člověk moc nesežene.Yuki ne(čína),dandy pěkná,počítám že slušné jízdní vlastnosti,česká(a sakra,motor číňan)a japonci super,ale za 15tis téměř bez výběru,hrozné kilometry a až se na tom něco po... tak se z toho po...2krát.Na Čízu díly zatím bez problémů a za sympatické love.A krámek s dílama na české ,,vykopávky''15km blízko je taky plus.(Havel,Chrudim).
Tak v zimě 2019-20 KONEČNĚ proběhlo přiblížení k originálu.Pouze přiblížení,nemám jí na veterána,ale na ježdění.Jak říkám-pro radost a pro vztek ) Takže zůstala na předku dvouklíčová brzda (1klíč se válí na půdě)-párkrát mě zachránila,většinou nedání přednosti,padací rám i kufr.Většinou vyjížďku spojím s nákupem,nebo na mikinu a flašu s pitím.A origo blikny se mě nelíbí a 500 kč za kus se mi dávat vážně nechce.A když spadne ze stojanu,tak jsou kaput.A polepy?-takto se mě líbí víc.A stejně je zmršený motor.Někdy v minulosti proběhl socialistik tuning-překopávka na 175 ccm do původních karterů, aby to lépe jelo.Ale ono to stejně nejede)
Na to,jaký je to krumpl,tak to je dokonce i spolehlivé.A bez vape.
Nejede to,nebrzdí to,jízdní vlastnosti hledám týden,ale stejně mě furt baví.Po koupy normální moto jsem měl párkrát cukání,že ji prodám,že je mě k prdu,ale pak se projedu a mám hubu od ucha k uchu
Nakonec nerad a s lítostí,ale po 9 letech prodáno.Postupně se v garáži objevily další 3 motorky (skůtr se nepočítá,to je dělník) a 4 stroje vážně neujezdím.A aby tu jen stála a já jí vytáhnul 1 max 2x za rok,tak ať dělá radost někomu jinému.Vypadá to že šla do dobrých rukou.A vrátila se do svého minulého působiště.Jen do vedlejší vesnice

Tomino77
Tomino77 napsal 28.10.17 v 15:55 9b.

Njn. Klasika číza. Ať slouží a dělá radost.

Hrabě-X
Hrabě-X napsal 02.01.16 v 17:49 10b.

Bezva motorka na couraní po naší vlasti s možností se za jízdy bezpečně kochat. Vzhledem k parkování v obýváku již členem rodiny.

Lubos92
Lubos92 napsal 07.12.15 v 12:35

Ahoj; pěkná .

Vlasťák1973
Vlasťák1973 napsal 09.07.15 v 07:42 10b.

pěkná strojovna,tak samé spokojené kilometry v sedle

Mi3ka
Mi3ka napsal 05.01.15 v 13:43

Díky za komentář, taky moc pěkná mašina, je vidět, že sis s ní dal práci. Ať slouží k radosti