Kawasaki KLX 250 (2009)

Vlastník Fešo
Vloženo 22.2.2014
Aktualizováno 18.8.2021

Malé lehké univerzální endurko.

Yamaha WR 250R: vyšší cena.
Honda CRF 250L: Narazil jsem na zánovní voňavku KLX.
Suzuki RV 125 Van Van: Není dostupná varianta 200ccm a 125 je málo.

První dojmy - Na takové motorce jste hned doma. Nijak rychle to nejede, ale ani to nevyžaduje, takže to nevadí. Vlastně jí vyhovuje taková cestovní rychlost 90 - 100 km/h. A dobře vypadá, což taky není k zahození.

Čím dál víc mi chyběla nějaká menší motorka pro ty případy, kdy by se člověk rád projel, ale z různých důvodů se mu nechce tahat velká mašina z garáže. Třeba když není moc času a na 50 km se nemá smysl obtěžovat. Nebo na projíždění zapadlých silniček třetí třídy a různých polňaček a zkratek. Taky pro špatný stav silnic v čr, který snižuje požitek z jízdy na silniční mašině. Zkrátka to chtělo změnu.
Motorce nevadí jezdit pomalu, třeba přes město, naopak je tam jako doma. Narozdíl od skůtru jí chybí ochrana nohou proti vodě a zavazadelník (dá se pořešit kufříkem), ale zvládá lépe různé nástrahy, jako kanály , výmoly atd.
Slušně brzdí, zejména přední. Za to sedlo moc pohodlné není. Ale malý obsah nádrže 7,7l žádné dlouhé vysedávání nepřipouští.
Motor je takový traktůrek, závodit se s tím nedá, ale dopravní tempo zvládá v pohodě a nestrácí ani v kopcích. Na předjíždění v rychlostech nad 100km/h je potřeba víc času, nebo radši nikam nespěchat. Na to aby byl člověk všude první jsou jiné stroje.
Motorka se lehce vodí, proti velké mašině je trochu vratká, manipulace na místě je sranda. Velký bandit je proti tomu ovladatelný, jak kolečko s maltou.
Batůžek jsem na ní ještě nevezl a ani nehodlám. Maximálně někam do pískovny k vodě, to by šlo.