Honda XRV 750 Africa Twin (1994)

Vlastník Hankye
Vloženo 16.2.2014
Aktualizováno 19.11.2017

Když jsem se rozhodoval co bych asi tak někdy mohl až dostavím byt, až jednou až jednou ... a pak sem si řek prostě dost a jel sem pro ni;). Stručnej popis? Dlouhodobě srdcová záležitost.

Motorka koupena od xtwin (Jakubov u Moravských Budějovic)

První dojmy - Ono je to trochu těžký popsat. Když si člověk, kterej jezdil celej život na slabejch lehkejch mašinách, sedne na tohle, nepochybně to na něm zanechá dlouhodobý následky. Na první pohled? Sakra to je ale velký. První sednutí? Sakra to je ale těžký, a ještě k tomu šíleně široký. První svezení? ... já už prostě nikdy nechtěl nic jinýho, než tuhle strojovnu. Ten pocit se prostě musí prožít..

Motorku bych doporučil pro - Pokud měříte méně než 175cm , tak na tu motorku směle zapomeňte. Je to opravdu tak velký, jak to vypadá. Dlouhý cesty, hlavně asi "východního" charakteru.

Doplňky na motorce - Byl tam kufr. Opravdu kufr. Skoro sem si připadal jako pizzamužík. První věc která šla pryč. No fuj!. Budou kufry BigHusky. Enormě velký překvapení pro mě bylo, že na motorce je sedlou Touratech - to je prostě pohodlnost sama. Konec rozvěračům řitních svalstev.

Africa twin se mi pod kůži dostávala relativně dlouhou dobu a hlodala mě tak strašně moc, že se to nedalo vydržet. Proč sem si ji vybral? Chtěl sem opravdu dospělej cesťák. Pohodlnej, spolehlivej. jednoduchej a robusní. Když sem rozmouval se frajerama, co už maj něco namotáno tak o tom stroji skládaly chorály a chvalozpěvy.

Když jsem si ji včera (15.2.2014 - den navěky uložen v mysli) přivezl, nedalo se jednoduše odolat. Relativně teplo (na únor;) ) a tak se koplo do vrtule. Z první cesty si toho moc nevybavuju, snad jen nekonečnej pocit spokojenosti a klidu.

Jde prostě o motorku která si na nic nehraje - a co si od ní na první pohled budete myslet, to prostě splní do puntíku.

V létě si brousím zuby na relativně velký trasy a plány dobudoucna sou opravdu nemalý.

Už aby bylo léto!

9.3.2014

Takže mam za sebou něco přes 300km. Zatím se mašina chová skvěle.

Je fakt že přivyknout takhle těžký mašině je relativně složitý, nicméně jde nám to zatím výborně.

Už se šetří na kufry od BigHuskyho, obutí (Konťák nebo Mitas) a hlavně na Roadbook reader. Zatím pár dalších fotek

21.4.2014 Stále žijeme a máme po výměně rozvodů - více v deníku. Přidávám pár nových fotek. Už sem na ní trochu víc drzej, na šotolinách si k ní už dovolím víc a zatím, díky bohu, neprotestuje.

A protože počasí přálo, dali sme za víkend nějakých sedmset kiláků. Všechno co sem od ní očekával stále plní na 110%

2.5.2014 Takže přezuto - pár fotek z vyjížděk a z okolí ... teď se konečně trochu vrhnem i na šotoliny

Nad Hodkovicema nad Mohelkou

Lázně Bělohrad
4.6.2014
Takže úspěšně sbíráme zkušenosti, hlavně mimo silnice. Schyluje se k tvorbě spousty nerezových doplňků a hlavně výměně zadního odpornýho držáku SPZtky a blatníku - tehle humus tam nesmí zůstat ... hlavně čím dál víc uvažuju o sehnání Boano dakar kitu ... ten tomu prostě šíleně sluší. Přidám k dobru nějaký fotky

Konecchlumí

Výhled kousek od Klepandy

K mašině už si toho podstatně víc dovolím, zatím se nějak moc nevzpouzela. Když jde do tuha přidat plyn - kdo se bojí sere v síni. Pomalu na ní měním náhled, s tím že sem ji kupoval jako vyloženě cesťák mne začíná s údivem přesvědčovat, že má bahno rozhodně radši než okrsky :)

19.11.2017
Takže nakonec jsem dopsal deník z přestavby. Dopadl jsem tvrdě a to tak, že jsem si koncem sezóny 2014 rozmlátil rypák o strom. Svůj i motorky, ikdyž afra dopadla o něco hůř. Rozhodnul jsem se teda udělat kompletně motor, přestříkat jí, udělat pár detailních úprav na výšce a povyměnit defakto všechno co se dalo. Stavěl jsem to cca dva roky s tím, že mi všichni uchcávali do Krabicáků - tedy lidí, co mají motocykl v krabici.
Mašina teď defakto odjela svou první sezónu po GO a musím říct, že je to nebe a dudy. Hlavně v tom je teď kus mně a to se kurde počítá!

Byšička, Lázně Bělohrad

nad Peckou

Itálie

Doctoropulos
Doctoropulos napsal 22.05.21 v 13:01 10b.

Boano super

Leoš73
Leoš73 napsal 25.02.21 v 11:14 10b.

Tak tohle je můj styl , moc hezká práce jasných 11bodů.

Tača
Tača napsal 26.12.19 v 10:57 10b.

Super práce s generálkou!

komitbt
komitbt napsal 06.12.17 v 21:33 10b.

Ahoj, je to super. Teď vybírám taky afriku. Chtěl jsem se zeptat kde se nechá sehnat taková maska.

Radus88
Radus88 napsal 19.11.17 v 17:30