renocar_unor

ČZ 175/450 (1968)

Vlastník SojkinXR6R
Vloženo 11.2.2014
Aktualizováno 4.7.2018

Koupená od 1. majitele, stála X let ve stodole - stodola měla bejt už dávno zbouraná, stála jen proto, že v ní stála tahle česká klasika :D a jak to tak bejvá - byla za hubičku :)

První dojmy - Sice se to kroutí jak hovno v proutí ale úsměv na tváři to vyčaruje, kor když stebou jedou kámoši na podobnejch nakoňovanejch supersportech a předháníte se na okreskách všichni v blembákách - troubíte na bábofky apod...dyk to znáte :¨D

Motorku bych doporučil pro - pro klasiky na nedělní vyjížďky

Doplňky na motorce - šachovnicová páska - PowerParts :D

Výběr tohoto stroje spočíval v tom, že mě fotřík káral za používání jeho jawy 250, prej ,, Jezdíš na tom a nic na tom neděláš ! " asi sem po každých 5mth měl dělat olej a po 10 měnit píst bo já nevim :D ... Ale tak chápal sem ho - má jí cca 5O let, vršek motoru si tenkrát udělal sám a od tý doby jenom jezdí a nic to vcelku nepotřebuje - klóbrc dolů :) Jednou se mi na srazu povedlo že trochu narezla - v noci sme se ožrali jak ty prasata, zapomněl sem jí přikrejt a ono trochu sprchlo, zapomněl sem jí utřít mastnym hadrem když sme se vrátili /běžný a snad jediný potřebný servis/ a za to sem dostal poprc, dal sem vše do cajku, ale pak se mi nabídla tahle krasavice se šachovnicovou páskou na př. blatníku /tehdejší PowerParts :D / Tak sem neváhal a za ty prachy co za ní pův majitel chtěl sem jí bral rychlostí světla :D a sem spokojenej :) Děkuju Vám pane Těšina :)

Takže číza funguje celou dobu tak jak má, na zprovoznění stačilo vyčistit karbec a nainstalovat akumulátor :D po 12 letech stání v boudě dobrej výkon :D Nádrž je absolutně rzí netknutá, to sem taky nepochopil. Jinak za ten rok a něco, co jí mám, tak sem akorát dělal olej, koupil příruby je karbci, potah sedla, poladil elektriku. jinak to jezdí samo a jako splašený, kluci na jawkách 250 se nechytaj ani hovno, tohle točí jak sběsilý :) Nikdy sem těm klasik veteránům neholdoval, dokud sem se na tom nesvez :D
Motorka šlape jako kokot čím dál tim víc líp, na dvojku 60km/h, na trojku 80km/h a 4 udržovačka, je to nezmar. Momentálně najeto něco okolo 25tis a motor se zdá v nejlepší kondici, nechápu tu socialistickou strojařinu, kam se hrabe NASA...
Ještě sem jí pořídil červenou ségru, z toho samýho městečka ještě o pár let starší 60-61, taky typ 450, ale De Luxe už to neni, vložím později..

SojkinXR6R
SojkinXR6R napsal 02.02.18 v 17:04

Děkuju chlapci

chlup2
chlup2 napsal 02.02.18 v 08:12 9b.

De luxa je krásná, mám naprosto stejnou. Taky levně sehnaná a levně a dobře zrepasovaná.

68732
68732 napsal 18.01.18 v 11:16 10b.

de luxe! hodně málo vídaný stroj , lepší fotky prosím

jawys
jawys napsal 05.03.15 v 13:09

jojo, koukám, že černá je černá

SojkinXR6R
SojkinXR6R napsal 11.02.14 v 19:38