BMW K 1300 R (2012)

Vlastník Kočous
Vloženo 6.2.2014
Aktualizováno 20.6.2017

Co k téhle motce dodat, všechno už bylo napsáno.

Honda VFR 1200F: důvod neuveden
Honda CB 1000R: důvod neuveden

První dojmy - Najednou jsem byl v každé zatáčce rychlejší a to bez pocitu ,že nějak riskuji. Předtím jsem měl Horneta 900 ,ale tohle mě posunulo nejmín o 2 levely výš, mám ji 2 roky a už jsme si na sebe celkem zvykli. Dvakrát za rok se s ní juknu do Alp a podobně. Jednou bude ,ale problém kam jít dál, takže si myslím, že spolu zůstaneme ještě hodně dlouho, tedy když pánbu dá.

Motorku bych doporučil pro - Měl by si ho pořídit ten, kdo to má v hlavě už pěkně srovnané, taky už mám pár šroubů v těle a vím o čem mluvím.

Doplňky na motorce - Jenom kufr 56 l od Givi, ale hodím tam Akrapa, bratranec ho tam má a ten zvuk je prostě božský. Taky jsem tam dal hlavní stojan, občas se to hodí když je potřeba udělat nějakou maličkost..

Docela mě překvapila spotřeba, ne že bych se nějak loudal, ale 5,5 l jsem nečekal určitě, ale částečně se na tom podílejí ty dlouhé cesty. Co se týče pohodlí, tak jistě existují pohodlnější motorky , ale předtím jsem měl Horneta, takže v tomhle směru rozmazlený nejsem. Nejvíc jsem na tom za den dal něco kolem 1050 km a pořád by to šlo , zkrátka žádný supersport ze kterého má člověk prdel nadranc, i když vyjímky jsou, jezdí s námi frajer na Hondě CBR 600F a taky to dá,ale má toho plný brejle.Včera v neděli 23.2. jsme se jeli zklouznout na kafe a dorta do Špindlu, bylo nás 7, takže slušná účast, počasí skvělé jako někdy v dubnu. Sice tam kolem chodili nějací lidé s lyžemi, ale jinak je Špindl a okolí zelený. Taky tam po nás trochu divně koukali, ale všude sucho ,jelo se skvělě, tak zase někdy příště.

Jak jsem se zmínil, jednou bude čas jít někam dál, takže jak to asi tak mohlo dopadnout ? Jednoduše, mám svoje druhé Káčko. Škoda, že se letos na konci června přestávají dělat. Jinak je to opravdu zabijácká motka... přikládám foto. 12.11.2015 Tohle jsem tedy na podzim touhle dobou ještě nezažil, předevčírem jsem se oblékl a jel se svézt a normálně jsem litoval ,že jsem si nevyndal zimní vložky z hadrů jaké bylo vedro, ostatně teploměr ukazoval 19. Pro mě sice sezona nekončí nikdy a proto ani nezimuji, ale vypadá to ,že tu v budeme mít počasí jako dejme tomu v Itálii a lidí co budou jezdit po celý rok asi pěkně přibyde.

Mám ho teprve týden a nevím jak je to možné, ale pocitově mi tohle sedí líp než to předchozí, prostě mi padne jak stará rukavice.http://img.motofotky.cz/upload/images/forum/2015/18/288564_010520151359.jpg][/img]

vits71
vits71 napsal 07.01.16 v 22:44

Přeju hodně skvělých zážitků s novým Káčkem

hasjan
hasjan napsal 22.10.15 v 21:46 10b.

Zajímavá fotka s tím okřídleným stopařem.

motojanie
motojanie napsal 01.03.14 v 10:58 10b.

Moc krásná, při výběru jsem i nad ní přemýšlela, je to nádherný stroj, ale přeci jen je na mě poměrně velká. I tak je ale nádherná a je dost možné , že jednou mi v té garáži taky bude stát přeji spoustu šťastných km v sedle P.S. Přes MB docela jezdím , tak se třeba potkáme

WhiteHarry
WhiteHarry napsal 25.02.14 v 22:42

Zdravím Tě, Kočousi. Moc pěkná strojovna. Před pár dny jsem otestoval K1200R a myslím, že je rozhodnuto. Po 5 letech v sedle ZZR1400 trochu "zpomalím", na roadsteru se nedá jezdit 299 a už vůbec ne na pětku
Láká mě K1300R, takže je velký předpoklad, že bude za čas v garáži
Přeji hodně bezstarostných kiláků a třeba někdy na viděnou, koukám, že jsi z MB, takže z nedaleka

muncinana
muncinana napsal 14.02.14 v 15:58 10b.

Pěkný kousek pane