Jawa 350/640 (1992)

Vlastník tramp57
Vloženo 4.2.2014
Aktualizováno 5.11.2022

Jawa byla v docela solidním stavu, je to bývalá policajtka, někde se loupe bílý lak. Zakoupeno pro syna, zrepasováno,čeká na odvoz do Prahy. Ponechal jsem všechno v původním stavu, žádné imbusy a pod. Rám i nádrž v komaxitu, plastové díly nově nastříkány.

Motorka koupena od soukromé osoby - Koupě proběhla v pořádku, prodávající byl super kluk

První dojmy - Při rozjezdu mraští spojka - nic, co by nešlo opravit. Pneumatiky v hrozném stavu. Sjeté,tvrdé,snad původní co fasoval mjr.Zeman. Stav moto úměrný počtu ujetých km. /spojka opravena,nové pneu/

Motorku bych doporučil pro - Jasně, že jenom pro Jawaře. Ti si ji umí opravit i na koleně. Informací o Jawách na netu není nouze. Dopručuji i zdejší fórum, kde šikovní kluci poradí co a jak.

Doplňky na motorce - Jawa má zapalování Vape SZ 17, jinak žádné doplňky. /foto před repasí/

Jawa. Je to legenda která mě provází od dětských let. Otec mě vozil na Pionýru,pak na 250 kývačce, jako chudý student jsem měl starou 175, Roadster 90, později Jawu 250/353 a Jawu 350/634. Nepočítám Prasátko 502 - ten jsem měl rád, nikdy jsem mu tak neříkal.
Kolega z práce z Tesly měl Jawu 500 OHC - a to je pořád můj sen.

Kola - nová ložiska,centrování, duše a pneu Mitas, výstuha vidlice
Komaxit - rám a nádrž
Barva - všechny plastové díly
Elektro - nová kabeláž, baterie, repase přepínačů
Náplně - výměna oleje ve vidlicích a tlumičích, v převodovce
Brzdy - výměna a úprava obložení, výměna kapaliny, nové brzdové spínače
Výfuky - dekarbonizace, nové vložky a koncovky,kolena
Výměna dílů - lanka, těsnění, žárovky, přístrojový panel, zadní blatník, plexi štítek ...

Leden 2017 - Belinda je v mojí garáži, protože junior ji teď v Praze nemá kam dát.
Aspoň si v létě, až přijede na dovču, zajezdíme.
Prosinec 2019 - stav neměnný. Výlety do Otrokovic, Bytče, Týnce nad Sázavou ... pořád bez poruch. Uvažuji přejít z polo na plnou syntetiku. U Trampa se mi to vyplatilo. Jel jak ďábel.
Říjen 2022 - nová STK na 4 roky bez ztráty kytičky.

tramp57
tramp57 napsal 05.11.22 v 21:13

context
context napsal 01.02.20 v 19:20 10b.

Krásná jawička přejí hodně pohodových km bez nehod

tomcruise77
tomcruise77 napsal 05.12.19 v 06:37 10b.

Targus
Targus napsal 05.12.19 v 00:08 10b.

Zrovna tenhle model Jawy mě fakt nebere, proto dávám body za repasi. Zrovna totiž pomáhám tomu svému se skoro totožným křápem.

Jde to, ale dře to!

Kolečkama dolů, tobě i klukovi!

Jirka4137
Jirka4137 napsal 03.06.14 v 15:02 10b.

Krasavivca bílé jsou nejlepší.