ČZ 250/471 (1975)

Vlastník tanoz
Vloženo 1.2.2014
Aktualizováno 11.6.2014

Příjemná a docela pohodlná mašinka s nízkou spotřebou.

Motorka koupena od souseda - a zkušenosti s prodejcem? Od lumpa bych nekupoval... :)

MZ ETZ 150: Přišla mi jako nestabilní a vyskákaná herka, byť byla nová.

První dojmy - Posez příjemný, dobrá ovladatelnost. Už po prvních pár metrech jsme si padli do oka. Nic silného, žádnej závoďák no a na seznámeníse s provozem to víc, než bohatě stačilo.

Motorku bych doporučil pro - Dnes už spíše pro milovníky veteránů, dřív to byla velice slušná mašinka, která potěšila oko, ale i duši nejednoho motorkáře. V každém případě se stále nemá tahle dvěstěpáďa za co stydět. :)

S tímhe strojem jsem už něco najezdil. Mám k dnešku 19.600 km.

Těžko bych na ni hledal nějaké mínusy. Je to klidný stroj, i když má přízvisko "SPORT". O sportovním stroji bych měl poněkud jiné představy. :)
Řekl bych snad jen to, že je na ní pohodlné svezení a i ve dvou se jede příjemně. Přímý posez je přirozený a i po delších cestách záda nebolí. Je dobře ovladatelná, tak že kličkování v zácpách je spíše zábava, než boj o přežití. Cestu na horších "nám dobře známých" silnicích zvládá pohodlně zřejmě dík dobře vyváženému odpružení.

Ke spotřebě 3,2 - 3,6/100 km asi není co dodat.

Co se týče servisu, tak tady si většina majitelů pro její jednoduchost udělá prakticky jakoukoliv opravu takřka na koleni.

Jak jsem již uvedl, tak dovětek "sport" je trochu zavádějící. Řekl bych, že je jejejí přirozené prostředí prakticky všude. Příjemná ovladatelnost, pohodlí, vyvážené odpružení a jednoduchost zpracování. To vše ji snadno vede jak po silnicích v městském provozu, tak na delších cestách mezi městy, nebo klikatých venkovských cestičkách. Nic jí ale nebrání v jízdě po polních a lesních cestách, nebo v kopcích našich hor. Je to prostě univerzální mašinka. Možná právě proto bylo i pár kousků v armádních službách.

sumavak
sumavak napsal 08.02.14 v 18:05 10b.

Také jsem ji vlastnil a blbec jsem ji prodal.Tak si ji užij

Lubos92
Lubos92 napsal 07.02.14 v 15:06

Pěkná .

Milan1963
Milan1963 napsal 02.02.14 v 16:39 10b.

Hezký stroj !!

justyn
justyn napsal 02.02.14 v 11:04 10b.

Moc pěknej kousek At ti slouží a mnoho štastných km v sedle Za10b

Marťas21
Marťas21 napsal 02.02.14 v 10:39 10b.

Ahoj, já měl doma přesně tento stroj a něco se na něm najezdil Pro srdeční záležitost dávám 10b! Ať dlouho slouží!!!