Aprilia Scarabeo 125 (2013)

Vlastník Fota
Vloženo 29.1.2014
Aktualizováno 18.9.2018

svižný skútr do města i mimo něj

Yamaha X-max 125: vyhrál italský design

První dojmy - lehce ovladatelná retro vzhled dobrá ochrana

Motorku bych doporučil pro - pro majitele "B", kteří jezdí hodně po městě a nebaví je jezdit pořád autem, v pohodě zvládne i vyjížďku mimo město

Doplňky na motorce - Malossi Multivar

Líbí se mi italský retro styl. Vespa je na mou výšku malá a obecně zbytečně drahá.
Motor je pružný, maximální rychlost 110 km/h, pak zasahuje omezovač.
Brzdy solidní, spolujezdec i já máme dost pohodlí.
Pod sedlem je jen malý prostor, ale v akci se skútr prodával i s kufrem 36l, takže OK.
16 palcové kola jsou do města výhodou, tlumení nerovností je solidní.
Časem se pokusím přidat vlastní fotky...

V 11 000 km namontován variátor Malossi s válečky 9,5 g. Skútr reaguje celkově lépe na plyn, zrychlení se jeví být lineární, v kopcích má více síly. Maximální rychlost se zvýšila o cca 10 km/h na cca 120 km/h.

medimosty
medimosty napsal 25.05.14 v 11:19

Zdarec, co tak podniknout nějakou vyjížďku mimo pracovní zápřah? Jsem z Hlučínska což není tak daleko třeba do hrabyňských kopců, sdělíme si dojmy a tak. Když tak dej vědět.

Fota
Fota napsal 03.02.14 v 09:53

Jojo, Scarabeo je docela pohodlné, a to i na delší trasy. Jinak má podobný výkon jako Xmax, ale ten má asi trochu větší maximálku, co jsem tak četl v diskusích. Mi tam ve 110 km/h zasahuje omezovač, i když by se tomu evidentně chtělo i dál...

webbot
webbot napsal 02.02.14 v 18:56

O Scarabeu jsem taky uvazoval, dle foto se mi vubec nelibila, ale jak jsem ji videl nazivo, tak mne prekvapila vzhledem, tak i kvalitou zpracovani - byl jsem opravdu prekvapen jak mi ten skutr sednul. Nakonec zvitezil Skycruiser (X-max), ale Scarabeo urcite neni spatna volba - i cenove dost zajimava.

ducatistax
ducatistax napsal 29.01.14 v 21:56 10b.

ahojky, scarabeo moc pěkný, ještě hezčí je Italka v šatičkách a Scara v růžovém laku..., dobrý výběr - ideální jsou velká kola na všechny díry a nerovnosti, fakt krásný..