Yamaha XJR 1300 (2002)

Vlastník PeV
Vloženo 24.1.2014
Aktualizováno 14.11.2019

Je to skvělý stroj, splnil jsem si s ní svůj sen, protože všechny motorky jsou krásné, ale tato je nejkrásnější. Samozřejmě v orig. stavu bez úprav.

První dojmy - Tato motorka mě nezklamala a splnila mé očekávání - pohodlný posez, výkon. Před ní jsem jezdil cestovní endura a jsem zvyklý na vzpřímený a pohodlný posez což tato motoka má a umí. Padla mi hned do ruky, akorát si musím zvyknout na jinou techniku jízdy než jsem měl na endurech - co mi anduro dovolilo, tato motorka mi to nedovolí - je to jiné, ale příjemné.

Motorku bych doporučil pro - Doporučil bych lidem, kteří mají kamarády na chopperech, cesťákách i silničních motorkách, protože tato motorka udrží tempo s každým.

Doplňky na motorce - Jsou na ní akorát padáky, které se mi líbí, protože nekazí celkový vzhled motorky a při případném pádu věřím, že ochrání motor od poškození. Teď jem si ještě na ni koupil hliníkový nosič ALU-rack - nejelegantnější z nabízených-namontuji na jaře.

Jak říkám, jezdil jsem vždy na endurech a kroskách, ale když si ji pořídil před cca 12 lety můj kamarád, tak jsem se do ní zamiloval a od té doby pro mě hezčí motorka nebyla a vždy jsem tvrdil, že pokud budu měnit tak jedině XJR 1300-mám ji. Zatím jsem na ní najel cca 4000km a zvykám si na ni. Je to traktor, který opravdu jede tak jak píší v manuálu = automaticky podle citu a sluchu 5 řadím v 50km/hod (ve městě a při jízdě na pohodu). a na tento rychlostní stupeň jede úžasně ve všech režimech i když mívám tendenci při prudkém zrychlování tam zařadit 6,7, a nevím kolik ještě (má jen 5). Při rychlé jízdě by to chtělo asi štítek, ale mi se líbí tak jak je z výroby, na cestování skvělá díky pohodlnému posezu a spoustě vychytávek, které má ve formě různých úchutů a oček na připevnění zavazadel.
Černou motorku jsem po havárii prodal tak jak byla rozbitá, nedalo mi auto přednost , to jsem přeletěl a měl zlomené obratle na páteři, ale hned jak jsem byl trochu O.K. tak jsem koupil ,,novou´´ modrou SP, protože jinou motorku nechci.

TomyNav
TomyNav napsal 15.11.19 v 21:20 10b.

Je vidět, že máš dobrej vkus Té první ať je země lehká ! A s tou druhou přeju vždy dobrý dolet kolama dolů !!!

bruttopyr
bruttopyr napsal 14.11.19 v 22:12 10b.

XJR je nadčasová! Srdcař!

vwlasta
vwlasta napsal 14.11.19 v 17:54 10b.

Tož pěkné strojek

Gallia
Gallia napsal 14.11.19 v 12:49 10b.

wombat
wombat napsal 05.05.14 v 09:17