Suzuki C1800 Intruder (2008)

Vlastník SnekC1800R
Vloženo 23.1.2014
Aktualizováno 8.6.2017

Jít si koupit úplně novou motorku je neuvěřitelný zážitek. Jednou by to měl zažít každý motorkář!

První dojmy - První dojmy? Stažená prdel a strach...Nová mašina se musí dobře zajet, musím dávat bacha aby jí hned nezmrtvil, každá ťupka je náběh na infarkt. Pak to ale přejde a začne ta pravá pohoda. Motor je neuvěřitelnej! Umí si brumlat a když za to vezmeš začne řvát jak pila a letíš.

Doplňky na motorce - Led blinkry, led přídavná světla, klakson z Renaulta a ostatní je vidět.

Předchozí patnáctka mě úplně nesedla. Najezdil jsem na ní spoustu kiláků, ale úplná harmonie to nebyla. Řekl bych, že jsem potřeboval něco dravějšího, co můžeš trochu prohnat a sem tam i pokořit nějakého nažehleného ridera, který své mašině překáží Bylo jasný že přijde změna.
M1800R mi nenadchla. Pokusy s kapličkou - asi jsem konzerva. Pak jsem viděl na fotkách myslím z Paříže C1800R. No a bylo rozhodnuto. Největší vopruz bylo to, že jsem si na to nikde nemohl sednout. Na Motosalónu máš na prdeli skoro čtyři kila a nepustí tě na to... Testovačku měli zabukovanou na deset let dopředu pisálkové, tak jsem si sedl až na tu svou. Myslím, že byla na sto procent první prodaná v ČR.
Klepal jsem se jako sulc, když volali z Suzamota, že už je ve skladu a pak jsem tam letěl, když jí přivezli na prodejnu.
Viděl jsem tu krabici ve které byla motorka nasoukaná a málem jsem omdlel. Stavění mám komplet nafocené, otravoval jsem tam všechny a strašně se divím, že mě nevykopli ven.
Samotnou předávačku jsem si taky moc užil. A pak to přišlo. První kilometry záběh. Strach o mašinu, poslouchání zvuků atd. Pár km to trvalo než jsem se úplně uvolnil. Ale stálo to za to.
Mašina je super. Můžeš si to prdlat krajinou nebo letět jak magor. Obojí motor krásně požere. Obzvlášť ve vyšších otáčkách má neuvěřitelnou dynamiku. Fakt si to užívám. Nemusíš přemýšlet jestli to vyjde. Prostě hop a jsi před autem. Paráda.
Podvozek je už horší. No horší... Pokud si sečteš hmotnost a rozměry motorky, nemůžeš čekat zázraky. Právě proto si myslím, že chtít od něj víc asi nejde. Na rovné silnici sedí parádně, Průjezdy táhlými zatáčkami i ve vysokých rychlostech jsou luxusní. Na hrbolech už je to horší. Dlouhá mašina ti dá sežrat každou díru dvakrát. Ve vracečkách je to potom masakr.
Brzdy. Jediný co nechápu, proč tam nedali ty z emka??? Ale nutno podotknout, že si svou práci odvedou dobře. Pokud nezapomeneš, že potřebuješ zastavit půl tuny, tak jsi v pohodě. Spíš mám při krizovém řízení pocit, že se mašina musí zlomit v krku, než že by byly brzdy na prd. Super je duál, který jsem se naučil používat a některé situace řeší líp, než předek nebo zadek.
Gumy jsou myslím zvoleny dobře. Sedí, drží - bez výtek. Snad jen když je měním někde mezi 9-12 tisíci vzpomínám na patnáctku s dojezdem kolem 20-25. Člověk krvácí, ale ve skrytu duše jsem rád, že když ve mě rupnou saze drží jak lepidlo.
Na mašině mám najeto asi 43 000 km. Všude mě v pohodě dovezla. Nevyměnil bych jí ani za zlatý prase. Jen když se vrátím z vejletu jako je třeba Sarajevo, vyměnil bych jí hned za něco pohodlného na cestování - ale to vždycky časem přejde...

NETOPÝR-67
NETOPÝR-67 napsal 08.06.17 v 17:42 10b.

Nooo paráda , nová je nová , tak ať si jí užiješ ještě pár let

jikov
jikov napsal 03.02.14 v 10:15 10b.

Krásný stroj,ať ti dělá jen radost.

rosary
rosary napsal 30.01.14 v 20:26 10b.

Krásnej pan elegán.

čert129
čert129 napsal 30.01.14 v 18:15

krásné stroj hodně šťastných km. 10b.

bobr2
bobr2 napsal 29.01.14 v 18:02