Moto Guzzi V11 (2002)

Vlastník Maeslo
Vloženo 19.1.2014
Aktualizováno 27.7.2022

Dýchá z ní život ze všech otvorů. Torpédo s řídítkama.

Cagiva Raptor 650: Protože než jsem stihl vyzkoušet, tak se objevila tahle kráska. Byla kousek za humny a za pěknou cenu. Osud.

První dojmy - Najeto 200 km průměrně v 8 stupních. Oťukáváme se. Začíná to jiskřit! I se 186 cm příjemný posez. Dvouval + kardan = zážitek. Vadí pouze příliš tvrdě utažený podvozek a příliš úzké rukojeti. Absolutně zatím netuším, jak se budu balit na delší vyjížďku.

Motorku bych doporučil pro - Pro srdcaře.

Doplňky na motorce - Akrapovič laďáčky. Velkej šrumec.

Chtěl jsem dvouvál! Mám ho! Od prvotního SV 650, které vzhledově Raptorovi 650 nešahá ani po kotníky až k V11 Sport. Že je to tak trochu něco jiného, než Raptor/SV? Nezájem! Už na fotkách prostě a jednoduše kráska. Zbytek se poddá.

Po 200 km zdají se býti jízdní vlastnosti v pořádku... Brzdy pecka, motor. V nízkých rychlostech to ještě nemám v ruce. Na svou váhu perfektní manipulace kolem garáže.

Budu updatovat.

Květen 2022:

Tak v květnu 2022 putovala dál, jelikož za sezonu momentálně najezdím velký prd a tahle holka si to nezaslouží. Na rozloučenou a jako souhrn svých zkušeností přikládám text inzerátu:

Po 8 nádherných sezónách posílám tuhle srdcovku dál.

V11 je sama o sobě legendární model, který dává znát, že jedete na opravdové motorce, co není žádné ořezávátko a nedá vám nic zadarmo. Litrový dvouvál s okamžitou reakcí na plyn a dunivým zvukem z laděných výfuků Akrapovič (originály jsou také).

Tenhle kousek je ještě legendárnější a vzdává hold italským inženýrům v Mandello Del Lario... díky kluci! Na tachometru by měl tak 110 000 km... tedy respektive 10 000. Kdyby ovšem dvakrát nepraskl jeho náhon a majitel se na to v 80 tisících nevybodl. Buď to chce vyměnit i s bowdenem, nebo poladit tachometr - ručička podivně kmitala a oscilovala mezi skutečnou rychlostí +-20km/h.

Čili to máme dobře zajetý motor, co duní jako hrom a přitom přede jako kotě. [kupující naměřil tlak přes 10 atmosfér]. Spojka měněná 3 nebo 4 roky nazpět. Kdyžtak dohledáme ve fakturách. Motorka servisovaná v MG autorizovaném Repremoto v Opavě. Každý rok poctivě.

Kola jsou v neuvěřitelně zachovalém stavu, to mi vždycky říkají v Moto-Miru v Těšíně, když mi mění gumy, a nemůžou uvěřit tomu nájezdu.

Převodovka funguje čistě, ale jestli bych si měl vsadit na to, co po několika dalších letech odejde jako první, tak to bude ona. Na volnoběh lehce ševelí. Nicméně to už od koupě v roce 2014. Možná tak má znít.

Repasovaný zadní tlumič (3 roky) a nový regulátor (2 roky). Nově přetěsňovaná přední část motoru jak jsme měnili spojku.

Co dodat závěrem... jo, jednou mi spadla při dobržďování na krajnici, to odneslo zrcátko, slider na motoru a trošku výfuk (viz fota), zbytek absorbovala brašna. A jednou ze stojánku, když jsem na mírném sklonu plnil brašnu a moc zatlačil. Zrcátka každou takovou věc samozřejmě odserou vždycky. Mám kdyžtak i origo zrcátka. Ale jsou fakt hnusná. Jinak na STK jsem nikdy neměl problém (s těmi laďáky a zrcátkama) - je to prostě tak unikátní motorka, že chlapi ví vždycky prd. Naposledy akorát se štítkem, který je na krku a od hadic zbroušenej a blbě čitelnej. Tak jsem objednal nový na netu, přišla nálepka a na STK to bylo v poho.

Při rozumném jednání přidám origo MG kufry zdarma (lešení je na moto).

Proč ji posílám dál - mám dítě, takže poslední tři roky 1500 km/rok, tohle si Guzzinka fakt nezaslouží. A dítě chci ještě jedno. Takže mně teď bude stačit něco menšího. Čili vlastně abych nezapomněl - kdyžtak vyměním za solidní F 650 GS (Dakar ideál) nebo Pegaso Trail.

Jo a po sezóně chytá na drnknutí... fakt nezmar. Prostě jako Stallone v Expendables. Věříte jí to.

sasos69
sasos69 napsal 17.05.16 v 22:54 10b.

Krásna štýlovka. Dúfam, že ju uvidím na vlastné oči čoskoro

fatman
fatman napsal 02.04.16 v 21:04 10b.

No tak mňam !
Nádrž v barvě červeného vína...
Tahle kráska mě hodně chytla, ale California mi jde víc k povaze...
Ať slouží k plné spokojenosti a dělá jenom radost!
10b pro Guzzi!

spike-cz
spike-cz napsal 15.09.15 v 20:43 10b.

dva_hrnce
dva_hrnce napsal 20.10.14 v 08:35

Rád jsem tu tvoju kozénku viděl na živo a tebe taky

Honza.vtec
Honza.vtec napsal 19.10.14 v 18:46 10b.

Čus fósáču ,super strojovna,ani jsem nestihl poslechout akrapoviče.
Jó,sobota...no hrůza..byl jsem dokonce vykázán z baru